מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

חיזוק עוטף עזה

​​​​​המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ממשיך לפעול למען תושבי עוטף עזה, השקיע כ- 30 מיליון ₪ לטובת הקמת בתי אגודה, יבילים, ושיפוץ מבנים בישובי המועצה: כיסופים, כרם שלום, ניר יצחק, ניר עוז, נירים, סופה, עין השלושה, רעים, חולית ושלומית ובימים אלה מקים שכונה חדשה בקיבוץ סופה שבאשכול ולראשונה מזה 33 שנה למעלה מ-20 משפחות צעירות יקלטו למגורי קבע בקיבוץ. מדובר על שכונה עם מבנים שיושכרו לתושבים בשכר דירה מפוקח לתקופה קצובה של עד חמש שנים ולאחריה או במהלכה, התושבים יוכלו לרכוש את המבנים, להשתקע באופן קבוע ביישוב ולקבל זיכוי בגין שכר הדירה ששולם. לאחר בניית הבתים ומכירתם, הקיבוץ יוכל להשתמש בכספי המענק לטובת בנייה של בתי אגודה נוספים או לטובת מבני ציבור או תשתיות.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, אריאל משעל: ״המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ממשיך לחזק את הצמיחה הדמוגרפית ביישובי עוטף עזה ולפעול למען הצעירים והמשפחות הצעירות שהן הגורם שמניע את הישובים. הקמת השכונה החדשה, שתחזק את קיבוץ סופה, נעשית במסגרת החלטת ממשלה 2017 תוכנית אסטרטגית רב שנתית לפיתוח שדרות ויישובי עוטף עזה ועד כה נבנו במסגרתה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל 40 מבנים יבילים, שופצו כ-150 בתים ונבנים כ-200 בתי אגודה כשלמעלה משליש מהם במועצה האזורית אשכול. אני מברך על תנופת הקליטה שיש ביישובי העוטף, שנמשכת בכל הכוח, ועל הנחת אבן הפינה בשכונה החדשה לאחר כשלושה עשורים״. 

 גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול: ״כל הקמה של שכונה חדשה במועצה היא רגע שיא מרגש במיוחד. זהו הביטוי המובהק ביותר לתנופת הפיתוח, החוזק והאיכויות של קהילת אשכול, שלמרות האתגרים בדרך ממשיכה לרוץ קדימה לצמוח ולשגשג. אנו משקיעים רבות בכל תחומי החיים במועצה, למען איכות חיי התושבים שחיים כאן ולמען הבאתם של תושבים ונקלטים החדשים. אני מודה למשרד הפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד השיכון והחטיבה להתיישבות על הסיוע והשותפות לדרך ומברך את אנשינו היקרים, בסופה ובשאר הישובים הקולטים, שלא נותנים לדבר לעצור מבעדם מלרוץ קדימה ולהמשך לחזק ולפתח את היישובים״.

קיבוץ סופה הוקם ב1974 כהיאחזות נחל בפתחת רפיח ולאחר פינוי סיני הוקם הקיבוץ במקומו הנוכחי ב1982.

למידע נוסף על פעילות המשרד בעוטף עזה: 

ממשיכים לפעול למען תושבי עוטף עזה!

בעקבות תקציב ייעודי להפוגות התקיימה הופעה בקיבוץ כפר עזה