מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

פארקים לאנשים עם מוגבלות

03.10.2022

 

משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי מקים לראשונה עשרות פארקים לאנשים עם מוגבלות בנגב ובגליל. במסגרת המהלך יוקמו כ- 30 פארקים ייחודיים בהיקף כולל של למעלה מ-20 מיליון ₪. בכל פארק צפויים להיות מוצבים מתקנים משולבים ונגישים, נדנדות, קרוסלה ומתקנים נוספים הפרוסים על פני שטח של כ-500 מ"ר. כל הפארקים יהיו מוצללים, עם משטח גומי המונע פגיעות, כאשר כל המתקנים בפארק מונגשים ללא יוצא מן הכלל ומיועדים לאנשים עם מוגבלות ולכלל האוכלוסייה וזאת במטרה לשלב בין האוכלוסיות.

הפארקים מוקמים ב- 33 רשויות הזוכות שעמדו בתנאי הסף והציגו שטח המתאים מבחינה קניינית ותכנונית להקמת גן שעשועים לילדים עם מוגבלות.

הרשויות שבהן יוקמו הפארקים: דימונה, באר שבע, רהט, לוד, רמלה, קריית גת, נתיבות, אשדוד, נוף הגליל, אופקים, טבריה, טייבה, אילת, נהרייה, כפר קאסם, עכו, מגדל העמק, ג'סר א-זרקא, שדרות, עראבה, באקה אל-גרביה, רכסים, מרחבים, חצור הגלילית, ביר אל-מכסור, מבואות החרמון, יוקנעם עילית, דייר חנא, ביתר עילית, אלעד, ערד, בני ברק, ושגב-שלום.

הפארקים המונגשים עתידים לשלב בין אוכלוסיות ולמנוע בידול חברתי של ילדים עם מוגבלות ואף לצמצם פערים בבנגב ובגליל. זהו צעד אחד מתוך שורה של צעדים שהמשרד מוביל במטרה לחולל שינוי בנגב ובגליל.