מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

חיזוק החוסן הקהילתי והביטחון האישי

המשרד לפיתוח הנגב והגליל מקצה 9 מיליון ₪ לחיזוק החוסן הקהילתי והביטחון האישי

 

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בשיתוף משרד התיירות מקצה 9 מיליון שקלים עבור תמיכה בפרויקטים לחיזוק החוסן הקהילתי והאיתנות הקהילתית ברשויות המקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית ולערי תיירות.

 

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, בתיאום ובשיתוף המשרד לביטחון פנים והרשות הלאומית לביטחון קהילתי, ובשיתוף משרד התיירות זיהה את הצורך שעלה בעקבות פניות מראשי רשויות להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים בערים ובמוקדי התיירות ברחבי הנגב והגליל.

בעקבות התחושה שמלווה את הציבור מאז מבצע שומר החומות והפשיעה במגזר הערבי, ובעקבות פניה של ראשי רשויות ותושבים פרסם המשרד קול קורא לרשויות המקומיות לקבלת תקציב עבור חיזוק החוסן הקהילתי והאיתנות הקהילתית. כמו כן התקציב יופנה לערי תיירות על מנת לחזק את הביטחון האישי של התיירים המגיעים למוקדי התיירות.

התקציב המוקצה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עומד על 9,000,000 ₪, תחת 2 קטגוריות: האחת, קטגוריית ערי תיירות- ירושלים, עכו, טבריה, מצפה רמון, אילת, נצרת. תחת קטגוריה זו יוקצה תקציב בגובה של 2,000,000 ₪. השנייה, קטגוריה כללית ליתר הרשויות המקומיות.

מטרות הקול קורא הן חיזוק הביטחון האישי באמצעות הקצאת תקציב לרשויות המקומיות להפעלת תוכניות ופרויקטים כמו התקנת מצלמות אבטחה ברשות שתשדר לתחנת המשטרה, גיוס רכזי מתנדבים קהילתיים, קורסים להגנה עצמית, תוכניות לאיתור נוער בסיכון, תוכניות למניעת אלימות במשפחה וכו'.