מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער

ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער


המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ממשיך לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער: תלמידי אופק מרכזי מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל קמפוס דימונה הדליקו חנוכייה כימית בצבעים מרהיבים באירוע "ליל המדע" שנערך בשיתוף בית הספר דרכא זינמן

במסגרת "ליל המדע" התקיימו מגוון אירועים מדעיים לכל המשפחה ללא עלות: מופע של ד"ר מולקולה, סדנת שף מדעי, "סביבוני אשליות", עמדות מולטימדיה, מפגש עם רובוטים, תחנות ניסויים והפעלות המזמינות את כולם להיות מדענים

 
תלמידי אופק מרכזי מצוינות בדימונה, הדליקו נר ראשון של חנוכה, בחנוכייה כימית בצבעים מרהיבים. הדלקת החנוכייה נערכה במסגרת" ליל המדע" במעמד מנהל אגף בכיר נגב גליל במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אלי וקנין; מנכ"ל World ORT קדימה מדע, אביעזר סגל וראש העיר דימונה, בני ביטון. במסגרת "ליל המדע", שנערך בשיתוף ביה"ס דרכא זינמן ואופק מרכזי המצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל המופעלים על ידי World ORT קדימה מדע, התקיימו מגוון אירועים מדעיים לכל המשפחה וביניהם מופע של ד"ר מולקולה, סדנת שף מדעי, "סביבוני אשליות", עמדות מולטימדיה, מפגש עם רובוטים, ניסויים והפעלות המזמינות את כולם להיות מדענים. את החנוכייה הכימית העשויה ממלח צבעוני, הדליקו תלמידי אופק מרכז מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל קמפוס דימונה ושל בית הספר דרכא זינמן, החברים בנבחרת הרובוטיקהRoboActive #2096.
 
מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, אריאל משעל: ״1 מתוך 7 תלמידים בדימונה משתתף בקורס רובוטיקה המופעל באמצעות מרכזי המצוינות שהקים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בדימונה. ההישגים המרשימים של התלמידים ניכרים לאורך כל השנה תוך הצבת רף גבוה של מטרות והישגים ואני גאה בילדים הנהדרים, שיזמו את ליל המדע, שהוא יום שיא שאיפשר למשפחות התלמידים להתנסות יחד איתם ולהרגיש מדענים ללילה אחד. ערב זה גם מאפשר לכלל הציבור להיחשף לכישרונות הנהדרים שגדלים כאן ולפעילות של תלמידי אופק מרכז מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בדימונה, שבשל הצלחתם המשרד פתח בשנים האחרונות עוד ועוד מרכזי מצוינות ברחבי הארץ אליהם מגיעים תלמידים בכיתות א'-יב' לאחר שעות בית הספר ונהנים מקורסים מתקדמים במגוון תחומים. הזכיות בתחרויות רק מוכיחות שילדים ובני נוער שחולמים לתכנת רובוט בעצמם או ללמוד כבר עכשיו יזמות עסקית, פיתוח אפליקציות וסייבר כבר לא חייבים להמתין עד שיהיו גדולים".
 
דימונה היא העיר עם מספר קבוצות הרובוטיקה הגבוה בישראל כאשר תחום הרובוטיקה במרכז המצוינות "אופק" שהוקם על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל גדל משנה לשנה וכיום 123 קבוצות פועלות בו. 102 קבוצות ג'וניור המותאמות לגיל גן עד כיתה ג'. 19 קבוצות רובוטיקה FLL המותאמות לכיתות ד-ט'. קבוצת FTC וקבוצת FRC רובואקטיב, שהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם יחד עם בי"ס דרכא זינמן. מרכז המצוינות אופק הוקם על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ומופעל על ידי World ORT "קדימה מדע" במטרה לקדם מצוינות בקרב ילדים ובני נוער ולייצר שיוון הזדמנויות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי בנגב ובגליל ומעניק לתלמידים מגיל גן ועד כתה י"ב קורסים ברמה אקדמאית בתחום טעימות מדע, עיצוב אופנה, רפואה, עשה זאת בעצמך DIY, לגו אתגרי, חכמולוגי. הקורסים מתקיימים במרכז המצוינות ובבתי ספר בעיר וגם בבסיס נבטים. לפרטים נוספים על ליל המדע ועל אופק מרכז מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל קמפוס דימונה ניתן להיכנס לאתר המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.
היכנסו עכשיו למידע נוסף על אופק מרכזי מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל>>
ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער
ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער
ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער

ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער
ממשיכים לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער