מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

ב-22.12: ליל המדע בקמפוס אופק מרכזי מצוינות בדימונה

ב-22.12: ליל המדע בקמפוס אופק מרכזי מצוינות בדימונה

תלמידי אופק מרכזי מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל קמפוס דימונה ידליקו חנוכייה כימית בצבעים מרהיבים באירוע "ליל המדע" שיתקיים בשיתוף בית הספר דרכא זינמן

"ליל המדע" פתוח לכל המשפחה ללא עלות ובמסגרתו, יתקיימו מגוון אירועים מדעיים: מופע של ד"ר מולקולה, סדנת שף מדעי, "סביבוני אשליות", עמדות מולטימדיה, מפגש עם רובוטים, תחנות ניסויים והפעלות המזמינות את כולם להיות מדענים
המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ממשיך לעודד יזמות בקרב ילדים ובני נוער ומזמין את כל הציבור להדליק עם תלמידי אופק מרכזי מצוינות בדימונה, נר ראשון של חנוכה, בחנוכייה כימית בצבעים מרהיבים! הדלקת החנוכייה המדעית תערך במסגרת" ליל המדע" שיתקיים ב-22 בדצמבר 2019, כ"ד כסלו בין השעות 21:30 – 17:15 במעמד מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל; מנהל אגף בכיר נגב גליל אלי וקנין; מנכ"ל World ORT קדימה מדע, אביעזר סגל וראש העיר דימונה, בני ביטון. במסגרת "ליל המדע", שיתקיים בשיתוף ביה"ס דרכא זינמן ואופק מרכזי המצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל המופעלים על ידי World ORT קדימה מדע, יתקיימו מגוון אירועים מדעיים לכל המשפחה וביניהם מופע של ד"ר מולקולה, סדנת שף מדעי, "סביבוני אשליות", עמדות מולטימדיה, מפגש עם רובוטים, ניסויים והפעלות המזמינות את כולם להיות מדענים. את החנוכייה הכימית העשויה ממלח צבעוני, ידליקו תלמידי אופק מרכז מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל קמפוס דימונה ושל בית הספר דרכא זינמן, החברים בנבחרת הרובוטיקהRoboActive #2096 . 

 
מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, אריאל משעל: ״1 מתוך 7 תלמידים בדימונה משתתף בקורס רובוטיקה המופעל באמצעות מרכזי המצוינות שהקים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בדימונה. ההישגים המרשימים של התלמידים ניכרים לאורך כל השנה תוך הצבת רף גבוה של מטרות והישגים ואני גאה בילדים הנהדרים, שיזמו את ליל המדע, שהוא יום שיא המאפשר למשפחות התלמידים להתנסות יחד איתם ולהרגיש מדענים ללילה אחד. ערב זה גם מאפשר לכלל הציבור להיחשף לכישרונות הנהדרים שגדלים כאן ולפעילות של תלמידי אופק מרכז מצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בדימונה, שבשל הצלחתם המשרד פתח בשנים האחרונות עוד ועוד מרכזי מצוינות ברחבי הארץ אליהם מגיעים תלמידים בכיתות א'-יב' לאחר שעות בית הספר ונהנים מקורסים מתקדמים במגוון תחומים. הזכיות בתחרויות רק מוכיחות שילדים ובני נוער שחולמים לתכנת רובוט בעצמם או ללמוד כבר עכשיו יזמות עסקית, פיתוח אפליקציות וסייבר כבר לא חייבים להמתין עד שיהיו גדולים". 

 
דימונה היא העיר עם מספר קבוצות הרובוטיקה הגבוה בישראל כאשר תחום הרובוטיקה במרכז המצוינות "אופק" שהוקם על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל גדל משנה לשנה וכיום 123 קבוצות פועלות בו. 102 קבוצות ג'וניור המותאמות לגיל גן עד כיתה ג'. 19 קבוצות רובוטיקה FLL המותאמות לכיתות ד-ט'. קבוצת FTC וקבוצת FRC רובואקטיב, שהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם יחד עם בי"ס דרכא זינמן. מרכז המצוינות אופק הוקם על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ומופעל על ידי World ORT "קדימה מדע" במטרה לקדם מצוינות בקרב ילדים ובני נוער ולייצר שיוון הזדמנויות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי בנגב ובגליל ומעניק לתלמידים מגיל גן ועד כתה י"ב קורסים ברמה אקדמאית בתחום טעימות מדע, עיצוב אופנה, רפואה, עשה זאת בעצמך DIY, לגו אתגרי, חכמולוגי. הקורסים מתקיימים במרכז המצוינות ובבתי ספר בעיר וגם בבסיס נבטים. 

 
ב-22.12: ליל המדע בקמפוס אופק מרכזי מצוינות בדימונה
ב-22.12: ליל המדע בקמפוס אופק מרכזי מצוינות בדימונה
ב-22.12: ליל המדע בקמפוס אופק מרכזי מצוינות בדימונה