מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון
20.10.2022

פארק לילדים ולאנשים עם מוגבלות יוקם בקרוב באילת

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם צעד נוסף לצמצום פערים ובתוך כך השר עודד פורר וראש עיריית אילת אלי לנקרי הניחו אבן פינה לפארק משחקים מונגש המותאם לאנשים עם מוגבלות באילת

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר: ״אנו ממשיכים לקדם פרויקטים שמחוללים שינוי ולצמצם פערים בגליל ובנגב״

ראש עיריית אילת אלי לנקרי: ״הפארק מצטרף לפארק נגיש שהקמנו בשכונת השחמון ולמתקנים מותאמים, שהתקנו בגני משחקים ובפארקי ספורט ברחבי העיר כל זאת כדי להנעים את זמנם של כל ילדי אילת עם ובלי מוגבלות ולתת לכולם הזדמנות שווה ליהנות באותה מידה״

~~

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם צעד נוסף לצמצום פערים ובתוך כך השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר וראש עיריית אילת אלי לנקרי, הניחו אבן פינה לפארק משחקים מונגש המותאם לאנשים עם מוגבלות, סמוך לצומת הרחובות אילות חטיבת הנגב. במסגרת הטקס שהתקיים היום (חמישי, 20.10.2022, כה׳ תשרי תשפ״ג) הודה ראש העירייה לשר פורר על תמיכתו הרבה בכל תחומי עשייתו לטובת קידום ופיתוח העיר אילת. עוד ציין ראש העירייה בפני השר, כי זהו פארק מונגש שני המוקם באילת כחלק מהרחבת המענים לטובת האוכלוסיה עם צרכים מיוחדים. הפארק יהיה חלק משדרה שתוקדש לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים ותכלול את בית ספר אורים לחינוך מיוחד שהוקם בעלות כוללת של 30 מיליון ₪, בריכה טיפולית ומרכז יום שיוקמו בסמוך והפארק המונגש שיוקם כאמור סמוך לצומת הרחובות אילות חטיבת הנגב.

בפארק המונגש צפויים להיות מוצבים מתקנים משולבים ונגישים, נדנדות, קרוסלה ומתקנים נוספים הפרוסים על פני שטח של כ-500 מ"ר. הפארק יהיה מוצלל עם משטח גומי המונע פגיעות ובמטרה לייצר משחק משולב בין אוכלוסיות, המתקנים בפארק מותאמים לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלות.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר: ״הורים וילדים עם מוגבלות לא יכולים היום ללכת בבטחה לגן משחקים רגיל. אין ספק שפארק המשחקים המונגש באילת יתרום רבות להתפתחות המוטורית, הקוגנטיבית והרגשית של הילדים. הפארק המונגש ישלב בין אוכלוסיות וימנע בידול חברתי של ילדים עם מוגבלות. זהו צעד אחד מתוך שורה של צעדים שאנו מובילים שיחוללו שינוי בנגב ובגליל לאנשים עם מוגבלות בפריפריה ולכלל האוכלוסיה״.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אילן שוחט: ״כיום אין כמעט פארקים מותאמים לאנשים עם מוגבלות גם ברשויות מתקדמות במרכז הארץ וישנה חשיבות גבוהה בהקמת פארקים מסוג זה במיוחד בגליל, בנגב ובפריפריה החברתית. אין סיבה שילד לא יוכל ללכת לפארק בשל מוגבלות. יתרה מכך, האפשרות לשחק עם עוד ילדים נותנת תחושת שייכות ומעניקה לילדים אפשרויות חברתיות נוספות. המתקנים המונגשים תורמים רבות לביטחון העצמי של הילדים ומאפשרים גם להורים וגם לילדים עם מוגבלות ליהנות בפארק משחקים בשעות הפנאי״.

הפארק המונגש יוקם באילת כחלק ממיזם שבמסגרתו יוקמו לראשונה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עשרות פארקים לילדים ולאנשים עם מוגבלות באזורי הנגב והגליל. מהלך זה, בהיקף כולל של למעלה מ-20 מיליון, יגדיל את כמות הפארקים המונגשים בנגב ובגליל במאות אחוזים.

קרדיט צילום: דוברות עיריית אילת

טקס הנחת אבן פינה לפארק מונגש באילת

טקס הנחת אבן פינה לפארק מונגש באילת