מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון
23.10.2022
הנחת אבן פינה לפארק מונגש לילדים ואנשים עם מוגבלות באופקים הנחת אבן פינה לפארק מונגש לילדים ואנשים עם מוגבלות באופקים

פארק לילדים ולאנשים עם מוגבלות יוקם בקרוב באופקים

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם צעד נוסף לצמצום פערים ובתוך כך השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר וראש עיריית אופקים איציק דנינו הניחו אבן פינה לפארק משחקים מונגש המותאם לאנשים עם מוגבלות באופקים
~~


המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם צעד נוסף לצמצום פערים ובתוך כך השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר וראש עיריית אופקים איציק דנינו, הניחו אבן פינה לפארק משחקים מונגש המותאם לאנשים עם מוגבלות. הטקס החגיגי התקיים היום (שלישי, 25.10.2022, ל׳ תשרי תשפ״ג) במעמד הורים לילדים עם מוגבלות (אם באמת יוזמנו, מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אילן שוחט ובכירים נוספים.

בפארק המונגש יוצבו מתקנים משולבים ונגישים, נדנדות, קרוסלה ומתקנים נוספים הפרוסים על פני שטח של כ-500 מ"ר. הפארק יהיה מוצלל עם משטח גומי המונע פגיעות ובמטרה לייצר משחק משולב בין אוכלוסיות, המתקנים בפארק מותאמים לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלות.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר: ״הורים וילדים עם מוגבלות לא יכולים היום ללכת בבטחה לגן משחקים רגיל. אין ספק שפארק המשחקים המונגש באופקים יתרום רבות להתפתחות המוטורית, הקוגנטיבית והרגשית של הילדים. הפארק המונגש ישלב בין אוכלוסיות וימנע בידול חברתי של ילדים עם מוגבלות. זהו צעד אחד מתוך שורה של צעדים שהמשרד מוביל שיחוללו שינוי בנגב ובגליל לאנשים עם מוגבלות בפריפריה ולכלל האוכלוסיה״.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אילן שוחט: ״כיום אין כמעט פארקים מותאמים לאנשים עם מוגבלות גם ברשויות מתקדמות במרכז הארץ וישנה חשיבות גבוהה בהקמת פארקים מסוג זה במיוחד בגליל, בנגב ובפריפריה החברתית. אין סיבה שילד לא יוכל ללכת לפארק בשל מוגבלות. יתרה מכך, האפשרות לשחק עם עוד ילדים נותנת תחושת שייכות ומעניקה לילדים אפשרויות חברתיות נוספות. המתקנים המונגשים תורמים רבות לביטחון העצמי של הילדים ומאפשרים גם להורים וגם לילדים עם מוגבלות ליהנות בפארק משחקים בשעות הפנאי״.

הפארק המונגש יוקם באופקים כחלק ממיזם שבמסגרתו יוקמו לראשונה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עשרות פארקים לילדים ולאנשים עם מוגבלות באזורי הנגב והגליל. מהלך זה, בהיקף כולל של למעלה מ-20 מיליון, יגדיל את כמות הפארקים המונגשים בנגב ובגליל במאות אחוזים.