מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון
30.03.2023

המנהיגות והמנהיגים הצעירים המשתתפים ב"מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי השיקו מיזמים למען הקהילה המקומית

המנהיגות והמנהיגים הצעירים המשתתפים ב"מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי השיקו מיזמים למען הקהילה המקומית. בתוך כך, קבוצת "מקוֹמי" בקריית גת קיימה לאחרונה ערב במה פתוחה ייחודי ליוצרים צעירים בו השתתפו תושבים רבים. ערב הבמה הפתוחה ליוצרות ויוצרים צעירים התקיים במרכז תנופה לנוער ולצעירים בקריית גת בשיתוף העיריה, במטרה להעלות את המודעות לתחום האומנות והתרבות בקריית גת. הערב כלל בירה חופשית למשתתפים ובמסגרתו עלו היוצרות והיוצרים הצעירים אמני הקהילה בהופעות חיות של מוזיקה, שירה, סטנדאפ, שירה מדוברת ('ספוקן וורד') והציגו את יצירותיהם.

"הערב התקיים כחלק מקהילת האומנים המתפתחת בקהילה בעיר במסגרת פעילות מטעם תוכנית 'מקוֹמי' של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי שנועדה לחזק מנהיגות צעירה ביישובים. "אני מרגיש שהקשר שלי לקהילה התחזק" סיפר אחד מיוזמי האירוע. ״אני מרגיש שיש לי מקום להשפיע ולתרום, ויותר מזה שיש לי את היכולות לתת במה לאחרים מתוך הקהילה להגשים את החלומות שלנו.

ביבנאל, קבוצת "מקוֹמי" הוציאה לפועל את מיזם השיא "מוזיקלט" שבמסגרתו ייצרו מרחב מוזיקלי קהילתי העתיד לשרת את ילדים, נוער ,מבוגרים ומורים למוזיקה ביבניאל. כחלק מהמיזם, כל הרוצה לנגן, לעשות חזרות עם הלהקה ואף לקיים שיעורי מוזיקה יוכל לקבוע זמן ולהגיע למקלט. במשך כמה שבועות בהובלת חברי קבוצת "מקוֹמי" ליבי וינון, הקהילה נרתמה לפרוייקט והגיעה לשפץ את המקלט שניתן על ידי המועצה. גם ילדים, בני נוער ומבוגרים אחרים בני העיר, עבדו בשיפוץ ואף גייסו אנשי מקצוע מקומיים שתרמו את זמנם.

בקרוב, יתקיימו אירועים ייחודיים נוספים של קבוצות "מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי במקומות נוספים:

בנוף הגליל, קבוצת "מקוֹמי" יזמה פסטיבל אביב יחד עם מרכז הצעירים. בפסטיבל האביב מתוכננים להיות פוד טארק, מתנפחים, סדנאות פסח שוות, לוליינות וג'אגלינג, יריד אמריקאי נושא פרסים ועוד. הפסטיבל יתקיים ביום 30.3.223 בשעה 16:00 במרכז הצעירים החדש, רחוב הספורט 4.

במצפה רמון, משתתפות ומשתתפי קבוצת 'מקוֹמי' תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יחד עם מרכז הצעירים 'המנסרה', יזמו יריד פסח אביבי למען הקהילה. היריד יתקיים ביום שלישי 4.4.2023 במטרה לייצר מפגש קהילתי, ויכלול הפנינג אביב עם תוצרת מקומית בשוק קח תן קהילתי, דוכנים, הפעלות לילדים סדנת קרקס, מוזיקה ופינת הסברת מחזור וסביבה. במהלך היריד, שמיועד בעיקרו למשפחות עם ילדים בכל הגילאים, יערכו סדנאות בנושאים של פנאי וערבות הדדית, על מנת לחזק את החוסן הקהילתי. קבוצת "מקומי" בקריית גת בחרה להפיק את האירוע מתוך הבנה שקיימת חשיבות ביצירת הזדמנויות למפגש לתושבים וחיזוק הקהילתיות במצפה רמון. ״בנוסף לנושא הקיימות חשוב לנו להכניס תכנים שנעלמו מהמרחב הקהילתי במצפה רמון ולחבר בין מספר צרכים קהילתיים קיימים״ ציינו המנהיגים הצעירים.

בנתיבות, קבוצת "מקוֹמי" יזמה במיוחד לחג הפסח תחרות משפחות שבמסגרתה כל משפחה יוצאת לדרך עם חידות שונות במוקדים שונים ברחבי העיר. האירוע יתקיים ביום שני, 10.4.2023 נקודת ההתחלה והסיום אגם נתיבות.

יצחק וסרלאוף, שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי: ''חיזוק החוסן הלאומי הוא יעד. היוזמות שנוצרות במסגרת תוכנית המנהיגות מקוֹמי מחזקות את המנהיגות הצעירה, את הערבות הדדית ואת האיתנות החברתית והקהילתית. אין ספק שהחוסן הלאומי נבנה בראש ובראשונה באמצעות חיזוק החוסן המקומי ונמשיך לפעול לחיזוק החוסן ולהעצמת הישובים״.

'מקוֹמי', תכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי נועדה לחזק מנהיגות צעירה ואת החוסן הקהילתי ביישובים ומופעלת בקריית גת על ידי 'דרומה צפונה' מיסודה של הסוכנות היהודית. התוכנית פועלת בכ-40 רשויות ומאפשרת ללמעלה מ- 500 צעירים לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם כמנהיגים מקומיים, ולקבל כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.