מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון
20.04.2023

יותר מ- 1,000 חניכים ממרכזי הנעורים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצאו לצעדה המסורתית לקבר הנביא שועייב ע״ה

יותר מ- 1,000 חניכים ממרכזי הנעורים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, מכיתות ז׳ עד י״ב מהישובים מע'אר, סאג'ור, ראמה, בית ג'אן, חורפיש, פקיעין, כסרא, כפר סמיע, ינוח, ג'ת, ירכא, ג'וליס, אבו סנאן, דאלית אל-רכמל ועיספיא יצאו לצעדה המסורתית לקבר הנביא שועייב ע״ה. לאורך המסלול החניכים השתתפו במגוון רחב של פעילויות, שרו שירים ופתרו חידות ושאלות על הנביא שועייב במטרה לחזק את הזהות העדתית ואת יכולת ההנהגה. בנוסף על כך, כמידי שנה, יצרו בגופם את צורת סמל העדה הדרוזית במגוון צבעים.

מרכזי הנעורים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי מספקים מסגרת חברתית-חינוכית לכ- 3,500 לבני נוער מ-14 רשויות בחברה הדרוזית והצ׳רקסית בגליל, במטרה לחזק ערכים של מנהיגות, התנדבות, מעורבות קהילתית וחברתית, מצוינות אישית, פיתוח וגיבוש זהות ועוד.

ליאן עבוד ולאנה חסון חניכות במרכז הנעורים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי בדאלית אל כרמל מספרות: "השנה יצאנו לצעדה בפעם השלישית ברצף, הצעדה של מרכזי נעורים גורמת לנו להרגיש גאווה בעדתנו האהובה והערכית. אנחנו מחכות לצעדה שנה אחרי שנה בקוצר רוח ובהתלהבות יוצאת דופן וכל שנה הגאווה עולה ומטפסת עוד יותר גבוה. אנחנו מזמינות את כלל בני הנוער מכלל הכפרים הדרוזים להגיע ולצעוד אתנו כדי לראות מקרוב את היופי ואת הערכים והמסירות של בני עדתנו"