מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון
18.04.2023

כ- 450 איש השתתפו באירועי זיכרון בסלון שיזמו משתתפי "מקוֹמי" תכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי ומרכזי הצעירים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי

משתתפי "מקוֹמי" תכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יזמו במגדל העמק ובשלומי מפגשים עם ניצולי שואה, במסגרת מפגשי "זיכרון בסלון" שהתקיימו לקראת יום השואה ברחבי הארץ.

כחלק מהמפגש שנערך בשלומי, חברי משלחת מרכז הצעירים שיצאו למשלחת בפולין בדצמבר האחרון סיפרו על חוויתם. יתר על כן, מקס נתנס- חבר קיבוץ מצובה ששרד את השואה כילד בהולנד הביא את עדותו וסיפר כי בני המשפחה שהחביאה את מקס לאורך שנות המלחמה זכו להכרה כחסידי אומות העולם וכי עד היום יש למקס קשר רצוף וחם עם הילדים והנכדים של אותה משפחה.

במגדל העמק נשמעה עדותו של מיכאל יוריס. מיכאל נולד במחנות ההשמדה ושרד יחד עם אימו את זוועות השואה. לפני כ- 70 שנים מיכאל עלה ארצה וכיום מתגורר במגדל העמק.

במרכז צעירים כרמיאל התקיים שבוע מיוחד של מפגשים בשיתוף המיזם זיכרון בסלון. במהלך שבוע זה, הגיעו מידי יום קבוצה של צעירים ממרכז הקליטה בעיר למרכז הצעירים, בכדי לשמוע עדויות של שורדי שואה תושבי העיר כרמיאל.
בשיאו של השבוע, התקיים מפגש זיכרון בסלון עירוני לצעירים בגינה של מרכז הצעירים ובמעמד ראש העיר מר משה קונינסקי. המפגש היה ייחודי ובו דיאנה בוכור, דור שני לשואה, סיפרה את סיפורה האישי ובתור מורה למוזיקה, סיפרה גם על השפעות המוזיקה באותה תקופה. את המפגש ליוותה בשירה יוליה סדלניק צעירה בתוכנית המנהיגות "מקוֹמי" הפועלת במרכז.

מקוֹמי תוכנית המנהיגות של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, הוקמה במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית התוכנית מופעלת במגדל העמק ובשלומי על ידי כל ישראל חברים.