מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון
08.02.2023

השר וסרלאוף בוועדה המיוחדת לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל: "אנחנו רוצים טילים בליסטים, לא רק קפצונים. המטרה שלנו זה להביא מחוללי צמיחה ומחוללי שינוי מהפכניים לנגב ולגליל"

 

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף השתתף הבוקר בוועדה המיוחדת לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל בראשות ח"כ מיכאל ביטון שהתכנסה היום לדיון ראשון בכנסת.

 

בדיון השתתפו שר התקשורת שלמה קרעי, חברי כנסת מכל הסיעות וראשי רשויות מהנגב והגליל שברכו על הקמת הוועדה.

 

השר וסרלאוף ציין כי רוב ראשי הערים וראשי המועצות מבקשים מועדון, או מתנ"ס אותם הגדיר קפצונים, אבל בסוף מטרתו היא להביא מחוללי צמיחה ומחוללי שינוי מהפכניים לנגב ולגליל גם בתוך הערים.

 

השר וסרלאוף פנה לראשי הערים: "כשאני שומע על צרכים שהם יכולים להזניק את העיר, זה מדליק אותי הרבה יותר, זה נותן לי הרבה יותר מוטיבציה, מבלי להמעיט בחשיבותם של דברים אחרים, הקפצונים. אנחנו רוצים טילים בליסטים, לא רק קפצונים, וכדי לעשות את זה אני צריך אתכם".

 

לדברי השר וסרלאוף: "הנגב והגליל הם אתגר ציוני כפשוטו, יישוב הארץ, ריבונות, העלאת רמת החיים באזורי הפריפריה של מדינת ישראל".

 

השר וסרלאוף הוסיף כי: "האתגר העומד לפתחנו הוא גם אתגר לאומי - להפוך את הצפון ואת הדרום למרכזים עצמאיים, שאינם נשענים על גוש דן. מרכזים בעלי תשתיות נאותות, בעלי מנועי צמיחה עצמאיים. מרכזים ראויים בעלי יכולת משיכה לאוכלוסייה מכל רחבי הארץ. מרכזים בעלי רמת חיים גבוהה ודומה למרכז".

 

בדבריו התייחס השר וסרלאוף כיצד יפעל במשרדו למען הנגב והגליל: "פעילות המשרד תתמקד בשלושה היבטים – צמיחה כלכלית בנגב ובגליל, חוסן לאומי בנגב ובגליל באיכות חיים – העלאת רמת החינוך, הבריאות, קהילתיות, תרבות ופנאי, ביטחון האישי וכל הפרמטרים שיוצרים חוסן לאומי, מונעים הגירה שלילית ויוצרים מניע להגירה חיובית. הרגל השלישית שמנועי הצמיחה והחוסן רק משרתים אותה היא ההתיישבות – הפיכת הנגב והגליל ליעד איכותי למעבר אוכלוסייה ולפיזור אוכלוסייה בכל רחבי הארץ".