מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

״מקוֹמי״ תכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במרכז צעירים עמק הירדן ממשיכה לחזק את המנהיגות המקומית הצעירה עם מיזם ״מגבירות את הקול"

07.02.2022

~~~

מקוֹמי״ תכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במרכז צעירים עמק הירדן ממשיכה לחזק את המנהיגות המקומית הצעירה. צעירות העמק המשתתפות בתכנית המנהיגות הקימו את מיזם ״מגבירות את הקול", המעודד נשים להשתלב בעמדות מפתח. בשישי האחרון (4.2.2022) התקיים כנס שהיווה את יריית הפתיחה ואליו הגיעו 80 נשים, אשר השתתפו בשולחנות עגולים, נהנו מבראנצ' מפנק על הכנרת, נטוורקינג איכותי והרצאה על רטוריקה מגדרית מאת ד"ר מישל שטיין טיר. במהלך הכנס הוצגו לנשים האפשרויות להשתלבות בעשייה החברתית והניהולית, נוצרו חיבורים ונערכה חשיבה על מיזמים חדשים וחדשניים נוספים ליצירת השפעה על הקהילה. בשולחנות העגולים נוצר שיח פורה על המצב הרצוי והמצוי ומכאן שוחחו הנשים על תכנית פעולה עתידית.

 

משתתפות התכנית ומקימות המיזם סיפרו ״המיזם נולד מתוך רצון לראות יותר נשים בעמדות מפתח ציבוריות המובילות עשייה חברתית וקהילתית מתוך הבנה של האיכויות שנשים מביאות לשולחן הדיונים, לצד הפרספקטיבה החשובה והערך המוסף שיש לנשים. במהלך ההכנות למיזם למדנו את האתגרים של האזור, החסמים וההזדמנויות  ולשמחתנו זו אפשרות גם לחלום וגם ליצור מציאות".

 

״מקוֹמי", תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הוקמה במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. התוכנית פועלת בכ-40 רשויות ומאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. במסגרת התוכנית למעלה מ-500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית. התוכנית מופעלת במרכז צעירים עמק הירדן על ידי 'דרומה צפונה' מיסודה של הסוכנות היהודית.