מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

צעירי עפולה המשתתפים ב״מקוֹמי״ תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומרכז הצעירים ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית בעפולה

04.01.2022

~~~

כ-150 משתתפים לקחו חלק באירוע לקידום המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות שנערך במסגרת מיזם 'נגישות' בהשתתפות האמן ניר שלו והקומיקאי טל פרידמן

~~~

צעירי עפולה המשתתפים ב״מקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל", מרכז הצעירים פוקוס והעיריהה ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית בעפולה. ביום ראשון האחרון (כ"ב טבת תשפ"ב, 26.12.21) כ-150 משתתפים לקחו חלק באירוע לקידום המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות שנערך במסגרת מיזם 'נגישות' המגביר את המודעות לנושא הנגישות. מיזם 'נגישות' צמח מתוך חשיבה משותפת של חברי קבוצת צעירי עפולה המשתתפים במקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, לדברים שמעסיקים את חבריה, כתושבים וכמנהיגים בעיר.

 

במסגרת האירוע הושקה תערוכת ציורים של האמן ניר שלו, יליד עפולה בן 42, המתמודד עם שיתוק מוחין וחירשות. התקיימה ההרצאה "מה למדתי מהבת שלי" מאת הקומיקאי טל פרידמן, אב לבת עם מוגבלות. כשהבשורה הגדולה של הערב הייתה הקמת פורום מקצועי רחב למתן מענים עירוניים לאנשים עם מוגבלות בעיר עפולה. האירוע נערך במסגרת מיזם 'נגישות' אותו מובילים צעירות וצעירי עפולה המשתתפים "מקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל" בשיתוף מרכז הצעירים פוקוס ובשיתוף אגף קהילה ובמעמד ראש העיר מר אבי אלקבץ, חברי הנהלה וחברי מועצה.

 

חברי קבוצת במקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בעפולה בשיתוף עם מרכז הצעירים ומנהלת אגף קהילה קידמו את הערב המיוחד והמרגש לקידום המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלויות.  ״מטרת המיזם להניע תהליך של בניית קהילה, להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, מתוך מחשבה שהקהילה שכזו תעניק כוח ותמיכה הדדית משמעותית. אנו קבוצה שממוקדת לעשייה בשטח ובחודשים האחרונים גילינו שהקהילה תומכת ומעודדת אותנו ויש לזה הרבה כוח. התמיכה הזו מחזקת אותנו להמשיך ולהביא רעיונות למיזמים משמעותיים נוספים ועשייה מיטיבה עבור הקהילה בעיר" ציינו חברי הקבוצה.

 

תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ הוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ופועלת בעפולה בהובלת כל ישראל חברים - ממזרח שמש. תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

 

"מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.