מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

מרכז הצעירים בקצרין ממשיך לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עם מיזם חדש "חיבוק ליולדת", המיועד לאימהות בחופשת לידה ולילדיהן

10.11.2021

~~~

מרכז הצעירים בקצרין ממשיך לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל! משתתפי ומשתתפות ״מקוֹמי" - תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בקצרין יזמו מיזם חדש "חיבוק ליולדת", המיועד לאימהות בחופשת לידה ולילדיהן. במסגרת המיזם המשתתפות נפגשות אחת לשבוע במרכז הצעירים קצרין לקפה ולארוחת בוקר עם תוכן של נשות מקצוע. במפגש הראשון הדולה אביה דהן לימדה את האימהות הצעירות על עיסוי תינוקות לבריאות מיטבית. במפגש השתתפו 15 אימהות שציינו ״חיכינו מאוד למפגש מסוג זה״ מרוב ההצלחה ההרשמה למפגש הבא כבר כמעט מלאה.

 

״מקוֹמי״ תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

 

"מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.

מקומי מופעלת ברחבי הארץ על ידי דרומה צפונה תיקון עולם מיסודה של הסוכנות היהודית, כל ישראל חברים, אג'יק ומעשה.