מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

נלחמים בפשיעה החקלאית: המשרד לביטחון הפנים והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מצרפים מתנדבים לפלוגות מג"ב

10.11.2021

~~~

במסגרת ההחלטה המשותפת למשרדים מקצה המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כ- 3 מיליון ₪ לטובת הקמת שתי יחידות מתנדבים

ועדת השרים לפיתוח הנגב והגליל בראשות השר עודד פורר השר לפריפריה נגב וגליל ובשיתוף פעולה עם שר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, החליטה ביום רביעי 10.11.2021, ו' כסלו תשפ"ב) במסגרת המאמץ הממשלתי למיגור הפשיעה החקלאית וכחלק ממארג הכלים והפעולות הנרחבות לטיפול בסוגיה, להקים יחידות מתנדבים יחידות שיטור מועצתי. כחלק מההחלטה יוקמו שתי יחידות מתנדבי מג"ב ייעודיות, בעלות הכשרה ואמצעים מתאימים לטובת הפעלה מקצועית, איכותית ומותאמת להיבטי הפשיעה החקלאית.

 

במסגרת ההחלטה המשותפת למשרדים מקצה המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כ- 3 מיליון ש"ח לטובת הקמת שתי יחידות מתנדבים כאשר המשרד לביטחון הפנים מקצה את תקני כ"א להפעלת היחידות ואת עלויות תפעולן השוטף. מערך מתנדבי משמר הגבול כולל כ-7,500 מתנדבים הפרוסים בכ-80 בסיסי הפעלה ברחבי הארץ. הבסיסים הקיימים צמודים טריטוריאלית למועצות האזוריות ומספקים מענה לתחומי המועצה שבאחריותן. היחידות יפעלו באופן על-אזורי, האחת במחוז הצפון והשנייה במחוז הדרום של משטרת ישראל כאשר כל אחת מהיחידות צפויה להפעיל כ- 150 מתנדבים. בשונה מבסיסי ההפעלה המסורתיים של מערך מתנדבי מג"ב, יחידות אלו יפעלו כיחידות אורגנית המספקות מענה א-טריטוריאלי ויוכשרו בהתאם, זאת כאמור בדגש לטיפול בתופעת הפשיעה החקלאית.

 

השר פורר: ״כדי לעשות חקלאות במדינת ישראל אנחנו מחוייבים לבטחון של החקלאים וזו הפעם הראשונה שמשרד החקלאות, פיתוח הפריפריה הנגב והגליל בשיתוף פעולה עם המשרד לבטחון פנים, מציבים את המלחמה בפשיעה החקלאית כיעד מרכזי והפרויקט הזה הוא רק תחילת הדרך״

 

השר בר-לב: ״אין מקום סמלי יותר לקיים את ישיבתה הראשונה של ועדת השרים לנגב ולגליל מלצד קברו של ראש הממשלה דוד בן-גוריון, מנהיג ענק שלא רק הוציא לפועל את חזונו, אלא גם העתיק את מגוריו לנגב והיווה לנו דוגמה ללכת לאורה. אני רוצה להודות לשר החקלאות והפריפריה עודד פורר שנרתם למאבק ונכנס מתחת לאלונקת ההתמודדות עם נושא הפשיעה החקלאית. הכספים יועברו לחיזוק יחידות הנמצאות תחת פיקוד משמר הגבול״.

 

מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אילן שוחט: ״פעם ראשונה מזה 15 שנה שיש שיתוף פעולה בין המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לבין המשרד לביטחון הפנים. החיבור המתבקש בהקמת 2 פלוגות מגב ככח טקטי מסייע ל-300,000 מתנדבים וליחידת הפיצוח של משרד החקלאות. זאת בשורה לכל חקלאי שיכול לקבל מענה וסיוע בזמן אמת לכל תרחיש ולחזק את תחושת הביטחון הערבות ההדדית".

 השרים פורר וברלב ומנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בועדת השרים