מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

מאות מתושבי קריית מלאכי והסביבה הגיעו ליריד האוכל "FOOD MARKET 2021" שהתקיים במסגרת "מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובהובלת מרכז הצעירים בעיר

11.10.2021

~~~

מאות מתושבי קריית מלאכי והסביבה השתתפו ביום שיא שהתקיים במטרה לחזק את הגאווה המקומית בעיר במסגרת "מקוֹמי" תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובהובלת מרכז הצעירים בקריית מלאכי. צעירות וצעירי קריית מלאכי קיימו ביום שלישי (5.10.2021 כ"ט תשרי תשפ"ב) ברחבת העירייה החדשה יריד אוכל מקומי תחת הכותרת "עושים כבוד לאוכל מקומי", בהשתתפות עסקים מקומיים מתחום המזון ובליווי הרכב מוזיקלי של צעירי העיר. יריד האוכל התקיים בשיתוף מרכז הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בקריית מלאכי ובשיתוף האגף לקידום עסקים בעיר.

 

צעירי קריית מלאכי, המשתתפים בתוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ציינו כי "שמחנו לאפשר מרחב קולינרי עשיר לצד מוסיקה טובה והכל עבור מאות התושבים שהגיעו עם משפחותיהם לרחבת העירייה ליהנות ולחגוג את המגוון הקולינרי של העיר. אנו מאמינים כי מיזמים כמו יריד האוכל, עשויים לתרום לחיבור בין מגוון קהילות בתוך העיר, לחיזוק העסקים המקומיים ואוכלוסיית היוצרים בעיר ולטיפוח הגאווה המקומית. בהתייחס להצלחת היריד ציינו הצעירות והצעירים: "עשינו היסטוריה בקריית מלאכי- יריד האוכל שנערך בעיר זכה להצלחה מסחררת ואת החלום הזה הצלחנו להגשים בזכות ההתגייסות המלאה של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל עם מרכז הצעירים ועיריית קריית מלאכי. אנו מחכים לצאת לדרך עם המיזם הבא, אין ספק שקהילת הצעירים בקריית מלאכי היא קהילה יוזמת ובעלת מחייבות חברתית כשהצעירות והצעירים בה בוחרים לקחת אחריות על העיר ולקדם מיזמים לחיזוק הזיקה של אוכלוסיית הצעירים לעיר".

 

אליהו זהר, ראש העיר קריית מלאכי: "השילוב בין מרכז הצעירים לאגף קידום העסקים הניב הצלחה יוצאת דופן. זהו חלק מתוכנית רחבה לקידום העסקים בעיר והחזרת הפעילות למרכז המסחרי החדש. הצעירים הם מנוע הצמיחה של קריית מלאכי והעתיד שלה וזו עוד יוזמה נהדרת בשיתוף משרד הפריפריה הנגב והגליל. אני מודה לכל השותפים להצלחת הערב".

 

ליאת פטיטו, מנהלת מרכז הצעירים ציינה:  "מדובר באחד מהאירועים המדהימים שהובלנו זאת בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן של האגף לקידום עסקים ובתמיכתו המלאה של ראש העיר והמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. האירוע רק הדגיש וחיזק כמה טוב יש בעיר שלנו, עורר הרבה גאווה מקומית והסיפוק הוא אדיר. נמשיך לפעול מען צעירי קריית מלאכי ולמען העיר ויש הרבה במה להתגאות".

 

ניסים-חי דוד, רכז מעורבות חברתית במרכז הצעירים: "עמלנו רבות על הקמת הערב הזה, האירוע היסב גאווה אדירה לנו כצעירים בפרט וכתושבי העיר בכלל. אני רוצה בהזדמנות זו להודות לכל העוסקים במלאכה, לכל השותפים בדרך, לצעירים המדהימים שלנו שדאגו שהערב יהיה לא פחות ממושלם. מקווים לראותכם גם ביריד הבא".

 

תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ הוקמה  במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ופועלת בקרית מלאכי בהובלת כל ישראל חברים - ממזרח שמש. התוכנית מיועדת לצעירים בגילי 40-20, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. התוכנית מאפשרת ללמעלה מ- 500 צעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.

 

קרדיט צילום: אליהו יוסונוב