מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

ב. צעירות וצעירי מרום גליל ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל

18.07.2021

צעירות וצעירי מרום גליל ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת ״מקוֹמי״, תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל"! במפגש שהתקיים לאחרונה, הצעירות והצעירים החלו לגבש אירוע שיא איזורי לקראת שנת הלימודים תשפ״ב וגם פגשו את ראש המועצה המקומית מרום הגליל, מר עמית סופר, שבירך על תוכנית המנהיגות מקומי שמחזקת את המנהיגות המקומית במועצה. סופר בירך את הצעירות והצעירים והודה להם על העשייה ועל רוח הנתינה. בהמשך התקיימה שיחה על החזון להובלת עשייה מקומית בת קיימא, שתחזק את גאוות המקומיים ותביא לידי ביטוי את מגוון הנכסים האנושיים והפיזיים הקיימים בשפע במרום הגליל.

 

במסגרת המפגש נערך דיון מעמיק על ההבדל בין למידה תיאורטית לבין התנסות הלכה למעשה ועל חשיבות השילוב בין השניים לטובת התפתחות ושיפור מתמיד של הפרט והקהילה. משתתפי המפגש ציינו כי עליהם למנף את הגיוון העצום האינהרנטי הקיים במועצת מרום גליל לצורך השגת תועלות חברתיות וכלכליות ברמה האזורית.

 

תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ הוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ופועלת במרום גליל בהובלת כל ישראל חברים - ממזרח שמש. תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

 

מקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.