מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

א. צעירי קצרין ומועצה אזורית גולן ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל!

18.07.2021

צעירי קצרין ומועצה אזורית גולן ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. משתתפות ומשתתפי ״מקוֹמי" - תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בקצרין ובגולן נפגשו לאחרונה להאקתון להובלת מיזמים חברתיים ולשיתופי פעולה איזוריים. במהלך המפגש המשתתפות והמשתתפים שמעו הרצאה של ד"ר נהורה עמר בנושא העברת מסר וכלי דיבייט. נפגשו עם תיאטרון "סקפינו" מהגולן, בו למדו על שפת הגוף והעברת מסרים. עברו אימון בכלים במעגל חלימה בקבוצות, בו כל משתתף הציג את המיזם שחשב עליו ולבסוף, התכנסו ל-3 מיזמים לכל קבוצה, כשבסוף נולדו 6 מיזמים חדשים בקצרין ובגולן.

 

ביום השני של ההאקתון התקיים מפגש מעורר השראה עם הפעיל החברתי, יעקב שה לבן ממושב יונתן, שהוא גם חלק מרשת צעירי הגליל, על ההבדל בין אוהד לשחקן והיכן משפיעים יותר, סיפר על הפרויקט הראשון שלו, אותו התחיל כשהיה בן 17 ותפס תאוצה בכל רחבי הארץ: ביקור בבתי חולים במטרה לשמח חיילים פצועים. יעקב גם שיתף בפרויקטים שהוא מוביל היום בגולן. כעת המשתתפים הפשילו שרוולים ועובדים על מיזמים חברתיים שעליהם עוד נדווח בהמשך.

 

״מקוֹמי״ תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40, שהעשייה החברתית והקהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על סביבת חייהם. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים והובלת מיזמים חברתיים תוך למידה והתפתחות אישית.

 

מקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.