מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

צעירי הגליל העליון ממשיכים לחזק את המנהיגות המקומית במסגרת תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל!

18.07.2021

משתתפי ומשתתפות ״מקוֹמי״ - תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במועצה האזורית גליל עליון ממשיכים לפתח מנהיגות מקומית ובתוך כך ביררו השבוע מה חשוב להם לשנות ולקדם למען הישובים שלהם. במפגש השלישי של הקבוצה, שנערך השבוע, הצעירות והצעירים עלו לגובה כדי לחלום ולהתחבר לדברים הבוערים בהם, במטרה ש״המסע״ יאפשר הרחבה והעמקה של מעגלי ההשפעה והמעורבות של כל אחת ואחד מהם.

המיקום של המפגש היה מיוחד וליוותה אותו רוח נעימה של ערב קיץ. ממבט על, הצופה לעמק החולה הנפרש תחתיהם, אפשר היה לחוות את מרחב האפשרויות הנפתחות מתוך הבחירה לקחת חלק ב"מקוֹמי״, להצטרף לקבוצת צעירים מקומית שיוצאת יחד למסע של למידה ועשייה, הצעירים סיכמו את המפגש כקרוב, כאותנטי ומלא בכנות ובכוונות, וכמו שאמר אחד ממשתתפי הקבוצה – " אנחנו לא נולדנו לעצמנו בלבד, מאחל שחלום אחד לפחות יתגשם, זה בידיים שלנו". 

תוכנית המנהיגות ״מקוֹמי״ הוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ופועלת בגליל העליון בהובלת דרומה צפונה תיקון עולם מיסודה של הסוכנות היהודית. מקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מאפשרת לצעירים בפריפריה לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתם. התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40 שהעשייה החברתית קהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על העיר בה הם חיים. במסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים מוכשרים כמנהיגים מקומיים ומקבלים כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים, הובלת מיזמים חברתיים שתמיד תוך למידה והתפתחות אישית.

מקוֹמי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, שלושה מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, שני אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מארבעים רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים.