מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

הכירו את הנשים העוצמתיות בפריפריה

08.03.2021

לקראת יום האישה הבינלאומי זאת הזדמנות מצוינת להכיר את הנשים העוצמתיות הפועלות בפריפריה!

 

הכירו את מירב וקנין הרבסט, מנהלת  מתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בתפן -  "קליקה תפן"

מצב משפחתי: נשואה ואמא לשלושה ילדים + שניים

מקום מגורים: מושב בן עמי

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה עבורי ברמה האישית היא הקמת פרוייקט או יצירת תפקיד שלא היה לפני. לאחרונה קיבלתי את תפקיד ניהול קהילת קליקה תפן בלי שידעתי מה זה אומר? מה היעדים? איך כדאי לבנות את זה? חקרתי, קראתי, שאלתי, התייעצתי, יצרתי, בניתי, ניסיתי, כיוונתי. כל יום היה התפתחות, למידה והתקדמות זו הצלחה בעיני"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "אני לא רואה קשיים מקצועיים בלהיות אישה, אני בטוחה שיש אבל אני מאמינה שזו תפיסה מחשבתית ואם את לא במחשבה כזו אז אין מהמורות בדרך. קשיים יכולים להיות אך בתפיסה שלי הם רק מקצועיים. אני לומדת ומתקדמת הלאה"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "אין לי ספק שעולם הקהילה הוא אני. השילוב של קהילה וחדשנות"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "כשהפכתי להיות אמא – החיים השתנו ב 180 מעלות"

מה מקור העוצמה שלך וממה את שואבת כוחות? "מאנשים שיצרו שינוי ואז מתוכי"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "נשים שהכרתי לאורך חיי – זה התחיל באמא שלי"

טיפ לנשים: ״אל תפחדו לנסות, לחקור, להשמיע קול אבל שלכן מהעמוק עמוק שלכן מהאינטואיציה המדהימה איתה נולדתן״

 

 

מיטל ורשטיין, יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בכפר קאסם

גיל: 38

מצב משפחתי: נשואה לאריאל ואמא לניתאי ורותם

מקום מגורים: לשם

עיסוק נוכחי: עצמאית. מעצבת ובונה אתרי אינטרנט בYourHomePage בעלת מיזם של קהילות עסקים דיגיטליות, ומיזם נוסף לקורות חיים דיגיטאליים למחפשי עבודה

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה היא משהו סובייקטיבי הניצחון הוא שלי את עצמי, כשאני פורצת את גבולות היכולת שלי אני יודעת שהצלחתי. את תקרת הזכוכית התחלתי לפרוץ מאז שאני עצמאית. אחרי די הרבה שנים של שהייתי שכירה ודי ריציתי את הסביבה, החלטתי לפרוץ, יצאתי לעצמאות והתחלתי להמציא ליזום ולהציע את הרעיונות שלי, בביטחון ואמונה בעצמי. לקחתי פרויקטים גדולים ומשמעותיים והצלחתי!"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "בטח! ברגע שאישה בוחרת לצאת לעצמאות לצאת מגבולות המוכר והנוחות, מיד עולות תהיות מהסביבה. חינכו אותי שצריך לעבוד במשהו מסודר להכניס כל חודש משכורת בלי לשאוף גבוה מידי. אבל החלטתי לא להישאב לציפיות ולעזוב את המוכר לעבוד קשה ולהצליח"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "הייתי מהנדסת מזון, תמיד אהבתי ליצור דברים חדשים ואני מאוד מתחברת לאוכל. הייתי נורא נהנית מזה בטוח"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "היום שבעלי אמר לי, את לא רוצה להיזכר עוד עשור שלא עשית שינוי בזמן הנכון... את בת 35 יש לך מספיק זמן לצאת לדרך חדשה, אם לא עכשיו אז מתי? אז עם כל הכוח והרוח הגבית עזבתי מקום עבודה שדי אהבתי אבל הוא לא היה מקדם אותי לשום מקום שהייתי רוצה להיות בו היום או בעתיד הרחוק יותר. סיימתי תואר שני במנהל עסקים ויצאתי ללמוד תחום חדש ולא מוכר. גיליתי את ההנאה הכישרון הרב ואת היכולת ליצור דברים משלי. זה מהנה מספק וכל כך מתגמל"

מה מקור העוצמה שלך? ״עצמי! למדתי שיש לי יכולות וכישרונות מיוחדים לי, שאני חזקה ומצליחה בסוף בזכות עצמי. לא תמיד ניתן להגיע לזה שאת עוברת את החיים בדשדוש של יום רודף יום בלי לעצור לחשוב לתפוס אומץ ולהחליט לשנות"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "אני! אני לא מושפעת מכל מיני דמויות. אני מאמינה בעצמי מאוד ומניעה את עצמי קדימה מתוך זה"

טיפ לנשים: "גבול יכולת הוא משהו דמיוני שאת יצרת לעצמך, בגלל הסביבה החינוך והאמונה בעצמך... ואת הגבול שלך את יכולה להחליט לשנות, את יכולה כל כך הרבה יותר ממה שאת חושבת או מאמינה! רק תעזי, תתאמצי, אל תפחדי את יכולה"

 

 

 

ישיטו שמואל, יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בלוד  - ״קליקה לוד״

גיל: 48

מצב משפחתי: אם חד הורית

מקום מגורים: חדרה

עיסוק נוכחי: מנכ"לית ווסטה צגה

מהי הצלחה עבורך? "במצב הנוכחי הצלחה בשבילי, העובדה שהצלחתי לעבור את כול המורכות המאתגרת של הקמת "עסק" חברה לתועלת הציבור בע"מ, לבד, והקמתי את ווסטה צגה מרכז לפסיכותרפיה מותאמת תרבות והקשר"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "אני חושבת שכן, לא בטוחה לגמרי, אבל היותי אישה , וגם שייכת לקהילה האתיופית , עם הסטראוטיפים החברתי תרבותי לא תרם לי בתהליך הבירוקרטי המייגע שעברתי עד שהקמתי את ווסטה צגה"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "ממשיכה לטפל בגישה שלי בקליניקה הפרטית. ממשיכה לעשות כל מה שאני עושה בארגון בפרטי"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "ההבנה שיש לי מה לחדש בחברה הישראלית בתחום הטיפול הרגשי נפשי"

מה מקור העוצמה שלך? "האמונה העמוקה שלי בשינוי ולא משנה מי אתה"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "אין לי דמות אחת, יש לי הבנות מהחיים בכלל ואירועי החיים האישיים שלי , הם ההשראה והבית ספר  מסע החיים שלי"

טיפ לנשים: "זכות גדולה להיות אישה בתקופה הזו שהכול אפשרי, ולחיות בחברה שמאפשרת לך להיות מי שאת רוצה להיות (להבדיל מדינות שעדיין מחזיקים בנשים "כאסירות" בתוך ביתן ובכלל)"

 

 

לינוי חן שיטרית, מנהלת מתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בחצור הגלילית- ״קליקה חצור הגלילית״

גיל: 32

מצב משפחתי: נשואה

מקום מגורים: חצור הגלילית

מהי הצלחה עבורך? ”הצלחה= עבודה קשה ובעיקר התמדה”

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? ”אף פעם לא ייחסתי קשיים במסגרת תפקידי בשל היותי אישה, תמיד ראיתי בזה חוזקה. מבחינתי השילוב של מקצועיות ואינטליגנציה ריגשית עזרו לי בהרבה מצבים”

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? ”מנהלת בית מלון משלי”

נקודת מפנה משמעותית בחייך: ״הסבה לתחום הנוכחי, מענף המלונאות״

מה מקור העוצמה שלך / ממה את שואבת כוחות? ״מבעלי והמשפחה״

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: ״ורד, המורה למתמטיקה של כיתה י' הדמות הראשונה שפתחה בפני צוהר לעוצמות שטמונות בנו הנשים והיכולות שלנו לעשות כל דבר שנחפוץ בו״

טיפ לנשים: ״את כל מה שתרצי להיות, האמיני בכך ואמצי זאת לחיקך״

 

 

 יעל ברלב, מנהלת עמותת גלילה הפועל במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בתפן - ״קליקה תפן״

גיל: 48

מצב משפחתי: נשואה + שניים

מקום מגורים: כפר ורדים

עיסוק נוכחי: מנהלת עמותת ״גלילה לחיים טובים יותר״

מהי הצלחה עבורך? ”הצלחה עבורי היא לקום כל בוקר ולעשות את מה שאני מאמינה בו, בדרך שאני מאמינה שזה צריך לקרות. כשפרויקט שחלמתי עליו כרעיון, מגיע לכדי יישום, זו הצלחה בעיניי. בעיניי, תקרת זכוכית הוא מושג שאדם יצר כנגד עצמו. מי שלא מאמין שקיימים מכשולים ממשיך לנוע קדימה"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? ”אני דווקא חושבת שלהיות אישה זה יתרון ולאורך חיי המקצועיים גם ראיתי את זה הלכה למעשה. לאישה יש יכולות וכישורים טבעיים שאין לגברים ואם הן מבינות את זה, זה מה שהופך אותן לחזקות וחכמות יותר. ברגע שזה מתקיים – הקושי נעלם”

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? ”סביר להניח שהייתי עוסקת במקצוע אותו למדי במסגרת הלימודים האקדמאים – יישוב סכסוכים וגישור”

נקודת מפנה משמעותית בחייך: ״הולדת ילדיי״

מה מקור העוצמה שלך / ממה את שואבת כוחות? ״מקור הכוח והעוצמה שלי הוא קודם כל אני אח"כ הבית והמעגל הקרוב שלי״

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: ״אמא שלי״

טיפ לנשים: ״כל התשובות לשאלות נמצאות בתוכנו. תבדקו טוב טוב מה עושה לכם טוב ותחתרו לשם. הדבר הכי קל להתמודד אתה היא האמת, תמיד תבדקו מה היא האמת שלכם ותפעלו מתוכה״

 

 

 שירין פרהוד, רכזת מובילה במרכז ‏הנעורים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בראמה

גיל: 25

מצב משפחתי: רווקה

מקום מגורים: כפר ראמה

תפקיד: רכזת מובילה במרכז הנעורים של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בראמה המופעל ידי מעשה

מהי הצלחה עבורך? ״הצלחה עבורי היא להיות מאושרת ומסופקת במה שאני עושה למעני ולמען החברה. השאיפה שלי היא להצליח לקדם ולעזור לשגשוג החינוך החברתי – קהילתי, קידום הבריאות ומעמד האישה בחברה הערבית. הצלחתי לבנות שותפויות עם ארגונים ואנשים שונים בתחומים שונים למען קידום מרכז הנוער שאני מובילה. אני מאוד מאמינה בהצלחות הקטנות בחיים ומנסה לחגוג אותן לאורך כל הדרך למטרות הגדולות, דבר שעוזר לי מאד להתמיד ולהמשיך הלאה למרות הקשיים״

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה ? ״לא חוויתי אתגרים במסגרת התפקיד רק מהיותי אישה. אבל אני מאמינה שכל קושי שכל אחת תתקל בו רק מהיותה אישה זה רק יחזק אותה וידחוף אותה להצליח בגדול. ואגב! הצוות בעבודה מורכב ברובו מנשים חזקות, עוצמתיות ומובילות״

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? ״אני לא הייתי מוותרת על העבודה בקהילה! כבעלת תואר ראשון במדעי התזונה הייתי עוסקת בקידום בריאות בחברה הערבית בעזרת מיזמים, סדנאות והרצאות״

נקודת מפנה משמעותית בחייך: ״אחרי שסיימתי בית-ספר החלטתי לעשות שנת התנדבות בתכנית נעורים. בזכות התהליך שעברתי, הצלחתי להפוך מנערה ביישנית ולא חברותית במיוחד, לאישה עם בטחון עצמי גבוהה, יכולת ביטוי, חברותית ויוזמת. הצטרפותי למשפחת נעורים הייתה ההחלטה הכי נכונה שקיבלתי בחיים שלי, היא פתחה לי המון דלתות ואפשרויות ורק העצימה אותי. היום אני לוקחת את המתנה שקיבלתי ומנסה להקדיש אותה לכמה שיותר נערות ונערים”

מה מקור העוצמה שלך? ״ההצלחות הקטנות, הכישלונות וכל הדברים שמנסים להפיל או להחליש אותי. אני מאמינה שצריך להעריך כל הצלחה ולשאוב ממנה כוחות להמשך. לומדת מהכישלונות, ומאתגרת את עצמי מכל קושי או אתגר”

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: “יש יותר מדמות אחת שהשפיעה עליי. לאורך כל חיי נתקלתי בהמון אנשים ששאבתי מהם כוחות והשראות. אבל יש שתי דמויות שיש להן תפקיד מאוד גדול. קודם כל אמא שלי, אישה חזקה, סבלנית ועם לב גדול. והאישה השנייה שהאמינה בי ויש לה חלק גדול ממה שאני היום – וטפה כנעאן – כשהתחלתי את שנת ההתנדבות שלי היא עזרה לי לגלות את עצמי והעצימה אותי והיא עדיין מלווה אותי עד היום”

טיפ לנשים: “משפט בערבית שכתבתי ואני מקדישה אותו לכל הנשים : "اِصنعي من جميع الأشياء الّتي تُحاول كسرك أجنحة، وحلّقي" – " תיצרי מכל הדברים שמנסים לשבור אותך כנפיים, ותעופי למעלה"

 

 

 נטע כהן בלום, יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בחבל אילות - "קליקה חבל אילות"

גיל: 42

מצב משפחתי: נשואה + 3

מקום מגורים: באר אורה

עיסוק נוכחי: מאמנת ומדריכת הורים, מתמחה בהפרעת קשב וריכוז

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה אישית עבורי היא לדייק כל יום מחדש איזו אמא אני רוצה להיות עבור הבת שלי ולהיות בבחירה יומיומית של הפרשנויות והתגובות שלי. ההצלחה בעסק עבורי היא לראות הורים שחווית ההורות שלהם משתנה מהקצה לקצה. הורים שהפסיקו לצעוק בבית, שהתחילו לראות את המתנות של הילדים שלהם ובעיקר להנות מההורות שלהם"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "הקושי שלי היה במעבר מעבודה כשכירה, במקומות עבודה מסודרים, במשך 15 שנה בתחום תעשיה וניהול, לעבודה כעצמאית. כשבחרתי להיות עצמאית ולעסוק בתחום שריגש אותי, לא חשבתי שאצטרך גם לעסוק בשיווק, מכירות, כספים, ביטוחים, הנהלת חשבונות, תמיכה טכנית וכו'. כעצמאית אני מבינה שצריך הרבה יותר ממקצועיות בתחום שלך, וזה גורם לי לא פעם לצאת מאזור הנוחות ולהתמודד עם אמונות מגבילות ופחדים"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "להיות מורה בתיכון"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "האבחון של הבת שלי, לפני 6 שנים כבעלת הפרעת קשב וריכוז. בזכות האבחון וההמלצות הקיצוניות שקיבלנו, החלטתי ללכת ללמוד מה היא הפרעת קשב (כדי להתמודד טוב יותר עם ביתי) ומשם נפתח עבורי עולם חדש ומסקרן שאני כל יום ממשיכה לחקור ולהעמיק בו"

מה מקור העוצמה שלך? "מקור העוצמה המשמעותי ביותר עבורי אלה הן בנותיי, שכל יום מלמדות אותי דברים חדשים על עצמי. גם בן זוגי האהוב, אלעד הוא מקור כוח עבורי, ביכולת שלו לפרגן ולתמוך במהלכים שלי ובעיקר באמונה שלו בי. וכמובן שאני שואבת כוח מכל אסימון שיורד להורים במפגשים איתי, מכל תובנה שלהם שגורמת להם להרגיש טוב יותר ולשפר את היחסים והאווירה בביתם"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: ״הלן קלר היא מבחינתי סמל ניצחון הרוח על החומר והמגבלה האנושית. היא השראה עבורי לניצחון הרצון, לנחישות, לצמיחה ולהשפעה. הפוקוס שלה היה על ה״יש״ ולא על הקושי. וזה מתחבר ללוגו שלי – "לצמוח מתוך האתגר"

טיפ לנשים: ״ללכת עם הלב, להעז, להסכים לצאת מאזור הנוחות, לעשות מה שאנחנו אוהבות ומעורר בנו תשוקה -  כי אז טוב לנו ואנחנו יכולות להעביר את זה הלאה, למשפחות שלנו ולעולם כולו. "אי אפשר להגיש ממיכל ריק..."אמא טובה זו אמא שטוב לה – סלוגן כל כך מדויק"

 

אופיר לוין, מנהלת מתחם העבודה מהשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בכפר קאסם – "קליקה קאסם האב"

גיל: 27

מצב משפחתי: רווקה

מקום מגורים: רמת גן

עיסוק נוכחי: מנהלת קליקה קאסם האב וסטודנטית לתואר שני בלקויות למידה

מהי הצלחה עבורך? "אני חושבת ששברתי תקרת זכוכית שלי עם עצמי כשהחלטתי שעולם היזמות הוא עולם שאני רוצה להיות חלק ממנו. אני בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך, ועבודה עם ילדים תמיד הייתה משהו טבעי לי. דווקא בעולמות של יזמות ופיתוח עסקי הרגשתי שאני מאתגרת את עצמי עם דברים חדשים וההחלטה להמשיך בתחום הזה הייתה מבחינתי שינוי תפיסתי משמעותי לגבי עצמי ולגבי היכולות שלי"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "אני חושבת שגם במקרה הזה הרבה מהקשיים היו תוצר של תפיסות שלי לגבי מה אני יכולה ומה לא. בדיעבד אני יודעת להגיד שהרבה מזה קשור להבניות חברתיות שהושרשו אצל רבות ורבים מאיתנו. ההתמודדות עם זה היא בעיקר בלהזכיר לעצמי שאם לא ניסיתי משהו, אין לי שום סיבה לחשוב שאני לא יכולה לעשות אותו"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "להגיע לתפקיד של ניהול מרכז יזמות שמקיים בתוכו תוכניות שונות עם אימפקט חברתי היה המטרה שלי לחמש השנים הבאות, כיף שזה קרה מוקדם מהצפוי! אבל אם לא זה כנראה שהייתי בתחום טיפולי כלשהו"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "המעבר לבאר שבע עם תחילת התואר הראשון. את שנות ההתבגרות שלי העברתי בכפר סבא והמעבר לבאר שבע, יחד עם לימודי חינוך והשתתפות בקרן למעורבות חברתית דרך האוניברסיטה, חשפו אותי לסוגיות חברתיות שקשורות לפריפריה ששינו תפיסות רבות אצלי והשפיעו גם על השאיפות שלי לעתיד"

מה מקור העוצמה שלך? "קלישאתי קצת, אבל אני עושה דברים שאני מאמינה בהם וזה לדעתי המקור הכי טוב לכוחות שיאפשרו לי להמשיך ולפעול"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "לגמרי הרמיוני גריינג'ר. דמות הרבה יותר טובה לילדות מאשר נסיכות של דיסני 😉"

טיפ לנשים: “תקיפו את עצמכן בנשים מדהימות שיהוו לכן השראה. למזלי אני מוקפת בכאלו בעבודה ובחיים הפרטיים שלי וזוכה ללמוד מהן כל יום”

 

 

אורטל אמדו שור, מנהלת מתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בטירת הכרמל – "קליקה טירת כרמל"

גיל: 39

מקום מגורים: חיפה

עיסוק נוכחי: רכזת, מנחה ומלווה של תוכנית המנטורינג לאקדמאים צעירים "תופסים כיוון" מטעם מרכז הצעירים טירת הכרמל, מנהלת קהילת קליקה GROWHUB טירת כרמל, בעלת עסק להנחיית סדנאות והשתלמויות בנושאי חוסן נפשי ויצירתיות בשילוב אומנויות ועיצוב, ויזמת חברתית.

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה בעיניי היא קודם כל להיות במקום ובתפקיד שבו יש לי תחושת מימוש עצמי, משמעות ושייכות.  הצלחה מבחינתי היא להיות מסוגלת להביא מהעוצמות והחוזקות שלי למגוון התפקידים והכובעים השונים שאני ממלאת בחיי כדי לייצר שינוי חיובי בעצמי ובסובבים אותי"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "לי אישית מאוד חשוב הבאלאנס של עבודה והורות.  אני יודעת שהילדים שלנו לא יישארו קטנים לנצח, ולכן היה לי חשוב להיות נוכחת ולראות אותם צומחים ומתפתחים. אני מניחה שהבחירה הזו שלי עיכבה במידה מסוימת את ההתפתחות המקצועית שלי, אבל אני שלמה עם הבחירה שעשיתי, ומאמינה שתמיד אפשר לעלות ולטפס עוד שלב בסולם הקריירה שאנחנו בונים לעצמנו"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "אני שמחה לומר שאני מרגישה שאני נמצאת בייעוד שלי, אני אוהבת אנשים ואוהבת לעשות חיבורים"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "אני חושבת שקשה להצביע על נקודת מפנה אחת בחיים, הדרך שלנו הולכת, מתפתלת ונבנית כל הזמן מחדש תוך דיוק עצמי מתמיד"

מה מקור העוצמה שלך? "יש לי מקורות עוצמה והשראה רבים. ראשית כמובן זה המשפחה והילדים שלי, שהם גם "המורים הרוחניים" שלי, לצידם החברות היקרות לליבי והרבה אנשים ממעגלים שונים וחומרים, שאני נחשפת אליהם ברחבי הרשת. אני מאמינה שלכל אחד מאיתנו, יש אדוות רבות של השפעה, שלעיתים אנחנו כלל לא מודעים אליהן. זה סוד הקסם" 

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "פרידה קאלו היא בעיניי סמל לנשיות, עוצמה ויצירתיות"

טיפ לנשים: "להקשיב לקול הפנימי שלנו – לאינטואיציה,  וללכת אחרי הלב שלנו, הוא יודע לאן הוא מוביל אותנו..."

  אירנה לבקוב מילשטיין, מנהלת מתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בלוד – "קליקה לוד"

גיל:31

מצב משפחתי: נשואה+1

מקום מגורים: מודיעין

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה עבורי היא להגשים חלומות, להשיג יעדים, להצליח לג'נגל בין כל תחומי החיים ולהרגיש שעושה בכל אחד מהם את המיטב"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה?" לא מרגישה שחוויתי קשיים במסגרת התפקיד בגלל היותי אישה, בין היתר כנראה בגלל המודעות ההולכת וגוברת בנושא"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "קידום אג'נדות חברתיות ועסקיות יחד, אני רואה ביזמות מקפצה גדולה ודרך לשינוי סביבתי, תודעתי, ארגוני ואף מדיני"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "בגיל 16 התקבלתי לארגון לפיתוח מנהיגות, ושם למדתי והבנתי דרך מעשים בשטח שהשמים הם הגבול ליצירתיות, שינוי, הישגיות ועשיית טוב"

מה מקור העוצמה שלך? "בן זוג, ילד, משפחה, חברים ואמונה באדם"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עלייך? "עדי אלטשולר- הקימה תנועת נוער לילדים בעלי מוגבלויות ובהמשך בתי ספר מכילים, הדליקה משואה על פועלה וממשיכה לקדם אג'נדות חשובות לה"

 

 

 אילנור ברזילי רגיני יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ברמת הנגב – "קליקה רמת הנגב"

גיל: 31

מצב משפחתי: נשואה באושר +2

מקום מגורים: קיבוץ רביבים

תפקיד / עיסוק נוכחי: רכזת קהילת העסקים במועצה האזורית רמת הנגב

מהי הצלחה עבורך? "קל להפוך למצטיין בתחום שאת טובה בו, האתגר הוא להצליח להתמודד גם במצבים קשים ומורכבים, בין אם אישיים, חברתיים או מקצועיים, להסתכל לאתגרים בעיניים"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה "הקושי האחרון והמשמעותי ביותר שחוויתי היה בסגרים האחרונים, הדיסוננס הפנימי הכרוך בתהליך התעדוף בין הצורך להיות בבית עם הילדים לרצון להגיע מידי בוקר לעבודה ולעשות את מה שאני אוהבת. אני רואה עצמי כאדם דינאמי שיודעת להניע לפעולה ולהזיז תהליכים וזה היה מאוד חסר לי. גם החשש להגיד זאת בקול רם, אני רוצה לעבוד, שלא אתפס כאמא פחות אימהית מחד וכעובדת פחותה, פחות חיונית מאידך. אין יותר מקום מבחינתי לסטטוס קוו שהאמא נשארת בבית עם הילדים"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "יחסי ציבור – והיד עוד נטויה"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "בוודאי שהאימהות, אבל אם להיות כנה זה התחיל בעליה למטוס בטיול של אחרי הצבא, דבר שלא האמנתי, עד שניה לפני ההמראה שאצליח לעשות, והתקופה שבאה אחר כך במהלכה למדתי להכיר את עצמי, לסמוך על האינטואיציות שלי, לדבוק ברצונות שלי והפכתי לאישה חזקה ועצמאית"

מה מקור העוצמה שלך: "הילדים שלי ברא ובראשונה, ומהיכולת שלי לייצר קשרים וחיבורים משמעותיים וחיוביים בסביבתי"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "אמא שלי, היא מלמדת אותי מהו כוח רצון על בסיס יומי ואני שואבת ממנה המון כוחות"

טיפ לנשים: "תחלמו תעשו, תנשמו חייכו. חיים רק פעם אחת, נצלו את הטוב והיו מאושרות"

 

לובה ברשי, יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בבת ים- "קליקה בת ים"

גיל: 38

מצב משפחתי: נשואה

מקום מגורים: בת ים

עיסוק נוכחי: מומחית בהום סטיילינג

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה עבורי זאת היכולת לזהות מה אני רוצה וצריכה ולעשות הכל כדי להיות שם. תקרת זכוכית שהצלחתי לשבור זאת ההחלטה שעשיתי בשנת 2020 להפסיק להיות שכירה ולפתוח עסק עצמאי באמונה שלמה שאני אצליח לממש את החלום שלי להיות מומחית בהום סטיילינג, ושאני הולכת בדרך הנכונה להגשמת החזון שלי"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "כן, היו לי לקוחות שפנו אלי בפייסבוק כי רצו להכיר אותי ולא לקבל שירות ממני. ההתמודדות שלי עם אותם לקוחות היתה ע"י הסבר פשוט שאני אשת מקצוע ואני נותנת שירותים בתחום הום סטיילינג ואין לפנות אלי להיכרויות ובנוסף הסרתי את אותם לקוחות מ"חברים" בפייסבוק"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? ״אין מצב שהייתי ממשיכה בשום תפקיד אחר,כי לעבוד בתחום העיצוב זה היעד שלי״

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "כשחוויתי התמוטטות עצבים ריגשית הבנתי שאינני נמצאת במקום שלי מבחינת קריירה, ואני חייבת לעשות שינוי ודחוף"

ממה את שואבת כוחות? "אני שואבת כוחות מהחזון שהצבתי לעצמי להקים חנות גדולה שבה אמכור פרטי הום סטיילינג מיוחדים ומקוריים לבית"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "שירי נועה חסון מתווכת נדלן. אישה מאוד יפה וחזקה, שיודעת מה היא רוצה וסוללת את דרכה במקצוע בצורה נכונה ונחושה" 

 

 

מור ממן מנהלת מתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בערבה תיכונה – "קליקה ערבה תיכונה"

גיל: 40

מצב משפחתי: נשואה + 4

מקום מגורים: עין יהב

עיסוק נוכחי: מנהלת קליקה ערבה ופיתוח עסקי בחברה לפיתוח ובניין בערבה (החברה הכלכלית)

מהי הצלחה עבורך? "בעיניי הצלחה היא היכולת להשפיע לטובה וליצור שינוי משמעותי במקומות שחשובים בעיניי"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "שאלה מורכבת, אף פעם לא הייתי גבר כדי להגיד שקושי מסוים נבע בגלל היותי אישה. אני מאמינה שאם את לא שמה לעצמך בראש שלהיות אישה זה קושי או מכשול, ככה גם יתייחסו אליך"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "הרבה דברים מעניינים אותי, המשותף לכולם הוא עבודה עם אנשים"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: נקודת המפנה העסקית שלי היא העסק הראשון שהקמתי בגיל 22, גיליתי שעם שותפים טובים, קשרים ותכנון נכון אפשר שההכנסות שלך לא יהיו תוצר ישיר של כמה שעות את עובדת ביום"

מה מקור העוצמה שלך: המשפחה שלי, חברות וחברים קרובים, האנשים שאני אוהבת ומהרצון להטיב עם המקום המיוחד בו אני חיה"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "יש כל מיני דמויות שלמדתי מהן, כרגע עולה לי לראש Sara Blakely, ממציאת SPANX . ממליצה לכל מי שעוסקת בפיתוח מוצר או בכלל יזמות לשמוע אותה"

טיפ לנשים: "נשיות היא יתרון, אין צורך להיות יותר "גבריות" כדי להצליח"

 

 

מורן דבדבני, יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בחבל אילות – "קליקה חבל אילות"

גיל:41

מצב משפחתי: נשואה פלוס 2

מקום מגורים: גרופית

עיסוק נוכחי: מרצה, יועצת ארגונית ועסקית

מהי הצלחה עבורך? "היכולת להמציא את עצמי בכל זמן נתון מחדש ולדבר בכמה שפות, עברתי ממרצה באקדמיה דרך ארגונים ביטחוניים, עסקים, עמותות, מפעלים , קיבוצים ויזמים,  והצלחתי להתאים את עצמי ולהביא אותם למימוש  הפוטנציאל"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "צמחתי מתפקידים בארגונים גבריים מאוד בהם מרבית הפעמיים הייתי האישה היחידה בחדר, ובכולם ייעצתי לראש הארגון כיצד לפעול. כך שהגעתי לעצמאות מאוד משופשפת ומנוסה בהיבט זה, וההפך הרגשתי שהלקוחות סומכים עלי שהכול יבוצע. הקושי מופיע במקומות שלא תמיד לארגונים יש יכולת או רצון להכיל איש מקצוע דומיננטי . היום קהל היעד שלי ממוקד ליזמים וארגונים שבשלים ומעוניינים באשת מקצוע שתיקח אותם קדימה ולא תפחד לפעול"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "איתור השקעות. כיום אני מלווה יזמים עסקים וארגונים, בעתיד מעניינת לייצר השקעות וחיבורים מצד המשקיעים"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "היכולות לומר "לא" לתפקידים בכירים כשכירה ויציאה לדרך עצמאית. ההפנמה שאם לאחרים שווה להעסיק אותי, כנראה שגם לי שווה למצוא דרך להעסיק את עצמי"

מה מקור העוצמה שלך? "היצרה וההתרגשות של חיבורים חדשים , תהליכים שאני יוצרת במו ידי, ההתקדמות וההצלחה של לקוחותיי

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "אמא שלי. ערכים של  מסירות אהבה וסיוע, תמיד מרשימים אותי. אני פחות מתרגשת מדמויות רחוקות שמצטלמות טוב"

טיפ לנשים: "להבין קודם כל עם עצמי מה חשוב לי בחיים על מה אני מוכנה לוותר ולבנות את התהליך משם, מהאמת הפנימית ולא מרצון לסייע לאחרים או לרצות את הסביבה"

 

 

ליאור קבלרצ'יק, יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בחבל אילות – "האב חבל אילות" 

גיל: 32 עד שאני נזכרת שאני בעצם 33

מצב משפחתי: רווקה בת.ז נשואה בלב ליאיר

מקום מגורים: קיבוץ לוטן שבערבה הדרומית

עיסוק נוכחי: בדרך לנהל משרד דיגיטל קטן. כרגע על תקן; יועצת, מרצה, מנהלת מדיה דיגיטלית לעסקים

מהי הצלחה עבורך? "הצלחה היא להקשיב לאמת הפנימית שלי ולהמשיך אל עבר הגשמת החלומות למרות הקשיים, הפחדים, רעשי הרקע שמפריעים בדרך. הצלחה אישית שהייתה עבורי; דווקא בתחום חיי האישיים. במהלך השירות הצבאי שלי נפצעתי ברגל שמאל ונאלצתי להלך בעזרת קביים. במשך 4 וחצי שנים הילכתי על קביים ללא דריכה על הרגל. לאחר שעברתי כמה מחלקות שיקום וכמה רופאים שהרימו ממני ידיים, לקחתי אחריות על עצמי ובעזרת הרבה מוטיבציה כח רצון ואמונה בעצמי, התאשפזתי בבית לווינשטיין לחצי שנה של שיקום אינטנסיבי וחזרתי ללכת באופן עצמאי לחלוטין"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "העניין היחיד שמפריד ביני לבין הקולגות שלי זו חופשת הלידה. בתחום שלנו כל יום שאת לא בדיגיטל דברים משתנים. כשחזרתי מחופשת לידה של שנה הרגשתי שעליי ללמוד את מערכת הפרסום של פייסבוק מחדש. אז מה שעשיתי 🙂"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "שחקנית תאטרון, קולנוע וטולוויזה :)"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "הפציעה שלי ללא ספק הובילה אותי לחפש קריירה שאוכל לעשות בישיבה. מאז ומתמיד אהבתי לכתוב, מאז ומתמיד הייתי טכנולוגית ואז זה פשוט הקליק והתאים. כמו כן, לאחר שילדתי את בתי בכורתי זהר החיים שלי, הבנתי שאני הכי רוצה להיות קודם כל אמא. וזה הוביל אותי לצאת משכירות לעצמאות"

מה מקור העוצמה שלך? "הטבע, יוגה, הילדים שלי. נשים חזקות שהקפתי את עצמי בהן ומהוות עבורי קרן אור. שירה, ספרות, לימודי ימימה, העמקה בעצמי, שיקופים עצמיים. וריקוד אני ממש מקפידה לרקוד יום יום לשחרור כל האנרגיות העמוקות ופתיחה ושחרור של כל מה שצריך לצאת. ממליצה בחום"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "אמא ואבא שלי, שגידלי לתפארת 6 בנות עוצמתיות וחזקות. אבא שלי נפטר כשהייתי בת 16 אך הוא עדיין מלווה אותי עד היום עם האמונה שלו לחיות כל יום כאילו הוא האחרון, למלא את החיים בשמחה, בהנאה ובהודיה על מה שיש. ביונסה שמלמדת אותי לאהוב את עצמי ולהרגיש את עצמי as is. הנסיכה דיאנה שלימדה אותי חיי ענווה מה הם. יעל ארד האלופה שהפגינה יכולות לחימה מטורפות, הראתה מה זה אומר "להלחם כמו בת" וזכתה במדליה אולימפית . מעוררת השראה!"

טיפ לנשים: "חמלה חמלה חמלה עצמית, חמלה לסביבה, להרים לעצמך - תמיד. לרקוד באמת כאילו אף אחד לא רואה. להקיף את עצמך בסביבה מחזקת, תומכת ומאפשרת. שחררי את ההשוואות לאחרות. כל אחת היא שלמה ומיוחדת בדרכה. תאמיני בך. תקשיבי לאינטואיציה שלך. תדאגי לעצמך, תמצאי לך את הזמן הזה שהוא אך ורק עבורך ולמענך. נשים הן הבריאה, אנחנו בוראות. בוראות מציאות, בוראות אמת, בוראות חיים. תאפשרי לעצמך לברוא בלי להתנצל. תאפשרי לעצמך לנשום. תחיי כל יום כאילו אין מחר. תדאגי למנת השמש היומית שלך! תאהבי את עצמך. את הכי טובה שיש! ואל תקחי טיפים מאף אחד 😉"

 

 

ענבר ברגר יזמית במתחם העבודה המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בטירת הכרמל – "קליקה טירת הכרמל"

גיל:29

מצב משפחתי: רווקה

מקום מגורים: טירת כרמל

עיסוק נוכחי:UX אפיון וחווית משתמש ויזמית חברתית

מהי הצלחה עבורך? "לקום בבוקר ולעשות את מה שאני אוהבת, ליהנות ללכת למקום העבודה, לראות שההשקעה מניבה תוצאות. אחת ההצלחות שחוויתי היא לצאת מהנישה של עבודות מזכירות ולעסוק במה שאני אוהבת, באפיון וחווית משתמש, להעביר הרצאות בתחום היזמות ולהיות בכובע השני בהאקתונים בתור מנטורית. עבורי כמי שהתחילה בתור משתתפת זאת לגמרי הצלחה. ליצור מיזם משלי שנקרא סטארט-tI ,המיזם דרש פיתוח טכנולוגי והייתי צריכה למצוא את האדם המתאים על מנת לגרום לזה לרקום עור וגידים"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "רוב המקומות שהגעתי אליהם אני באופן אישי לא חוויתי קושי בשל היותי אישה, הרגשתי שווה ולא היה לזה מקום. אני באמת חושבת שכך צריך להיות. אני חושבת שתמיד יש את הרצון להוכיח יותר ,לפחות לי, משהו באישיות שלי כזה. בעבר בתחילת דרכי בעולם היזמות שנתפס ברובו כגברי, יצא לי לחוש לעיתים חוסר נוחות, אך לא נתתי לזה להשפיע עליי. כמובן שברגע הראשון היה קושי אבל בסופו של דבר הצלחתי להביא את האישיות שלי והביצועים שלי כמו שהם וזה מה שחשוב"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "אני חושבת שהייתי עוסקת בעולמות שקשורים לקריאטיב, אולי תקציבאות או יוצרת תוכן ומשפיענית, אולי מרצה או פיתוח משחקי קופסא/ פיתוח לטכנולוגיות למידה. אני חושבת שיש מקום לחלק מהדברים שציינתי פה והייתי רוצה להגשים גם חלק מהם״

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "לאחר סיום התואר החלטתי להירשם לקורס יזמות, זה תמיד היה חלום בשבילי ותמיד ידעתי שהעניין בטכנולוגיה וכל מה שקשור לחידושים והמצאות זה משהו רדום שקיים בי מהילדות. בתור ילדה יצא לי לפתח משחקי קופסא ולחשוב על רעיונות. עולם היזמות בחר בי ולא אני בחרתי בו"

מה מקור העוצמה שלך: "זמן איכות עם עצמי, אנשים טובים וקרובים אליי שמהווים בשבילי כתף תומכת ויודעים תמיד להגיד את המילים הנכונות"

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "לילי בן עמי-אחותה של מיכל סלה ז"ל. כולנו שמענו על הסיפור המזעזע ,לילי הקימה את פורום מיכל סלה ז"ל. למרות הכאב הרב היא גרמה למשהו כל כך גדול לקרות והובילה ועדיין מובילה שינוי מאוד גדול. כמה כוחות ורצון לשנות את פני החברה שלנו. בעיניי היא פורצת דרך ומחוללת שינוי. היא למעשה הפכה ללוחמת למען נשים נפגעות אלימות, לגמרי מעוררת השראה בעיניי. העשייה שלה בהקמת הפורום מדהימה בעייני והיכולת שלה למרות הכאב לבחור כל יום מחדש לעשות הכל כדי שלא יהיה מקום לזוועה שכזאת"

טיפ לנשים: "להגשים את החלומות, להתרגל לשמוע הרבה לא אבל לחכות גם לכן. להציב יעדים ומטרות ולחשוב מה עושה טוב ולהתחיל לעשות אותו כמה שיותר מהר. לא לעשות מה שמקובל וטוב לאחרים אלא מה שטוב לך. לחיות את החיים כפי שבא לנו ולא איך שבא לקרובים אלינו כי בסופו של יום כל אחד שונה ומיוחד והזמן שלנו פה מועט והמלאכה מרובה. לנקות רעשים ולא להסתכל ימינה שמאלה, ללכת עם הלב ולהקיף את עצמכן בסביבה תומכת ולא להתבייש לקחת הזדמנויות"

 

 

מירב מערבי, מנהלת מרכז הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בקצרין

גיל: 37

מקום מגורים: קצרין

עיסוק נוכחי: מנהלת מרכז צעירים קצרין

מהי הצלחה עבורך? "מבחינתי ההצלחה הכי גדולה שלי היא היכולת לשלב אימהות עם קריירה. תמיד ניהלתי צוותים ופרויקטים בצבא ובאזרחות. הגעתי לתפקידי ניהול משמעותיים בקצרין ומבחינתי ניפוץ תקרת הזכוכית שלי היא להיות אישה משפיענית בתחום החברתי קהילתי בישוב"

האם חווית קשיים במסגרת תפקידך בגלל היותך אישה? "אף פעם לא חוויתי קשיים במסגרת תפקידי, תמיד הרגשתי שאני בשליטה ושיש לי את החופש לעשות בדיוק מה שאני מאמינה בו. עם זאת ברמה הארצית הרגשתי שיש הבדל ענק בין נשים לגברים בתפקידי הניהול, בגובה השכר, הבדלים בין פריפריה למרכז. בעיני יש לנו עוד כברת דרך ארוכה לעשות שינוי משמעותי"

אם לא היית בתפקיד הזה, במה היית בוחרת לעסוק? "וואי לא חשבתי על זה. אבל דבר אחד אני יודעת, הייתי בוחרת לעבוד עם אנשים ובוחרת לעבוד במקום עבודה שמייצר שינוי ומשפיע על החברה ועל הסביבה"

נקודת מפנה משמעותית בחייך: "בראש ובראשונה היום שבו הפכתי להיות אימא. זו בהחלט הייתה התגשמות חלום ותפנית משמעותית בחיי. תמיד אני אומרת שיש חיים לפני האימהות ואחרי האימהות, האימהות בהחלט עיצבה את מי שאני היום. אבל מבחינה מקצועית אני חושבת שהתפקיד הנוכחי שאני עוסקת בו כבר שלוש שנים בהחלט עיצב וחיזק אותי בהרבה מובנים"

מה מקור העוצמה שלך? "הבנות שלי, ההורים המדהימים שלי, צוות העובדות האדירות שיש לי והמנהל המדהים והיקר שמלווה אותי ברמה האישית והמקצועית כבר שש שנים״

דמות מעוררת השראה שהשפיעה עליך: "מנהל המתנ"ס - גילי פורת, אישיות מדהימה, כובשת, כריזמטית, למדתי כל כך הרבה ולא מפסיקה ללמוד. מרגישה שאני בת טיפוחיו וכיף לי שיש לי מישהו שתמיד מרים לי את הרף ונותן לי לכבוש פסגות"

טיפ לנשים: "אני מאמינה שלכל אישה באשר היא מגיע להיות אישה, אימא, אשת איש, בעלת קריירה ולא להתנצל על כך בפני איש או אישה. מגיע לנו להגשים את עצמנו, להיות מי שאנו רוצות להיות, לחלום חלומות וגם להצליח להגשים אותן. טיפ קטן: תאהבו את עצמכן, תשקיעו בעצמכן, מגיע לכן!"