מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל חנך את מתחמי העבודה הראשונים במע׳אר ובחצור הגלילית, שיחזקו את היזמות בגליל!

07.04.2021

 

בזמן שרוב המשק היה בחל״ת או עבד מהבית בין סגר לסגר הממשלה החלה להתחרות בחברות כמו wework ולהקים מתחמי עבודה משותפים מסובסדים בגליל, ביום שלישי (6.4.2021) המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל השיק את מתחם העבודה הראשון במע'אר, הממוקם במרכז הכפר סמוך לבניין המועצה, משתרע על שטח של 280 מ״ר, כולל 24 עמדות עבודה פתוחות וסגורות, 2 משרדים, חדר ישיבות ומטבח מאובזר. בדומה למתחמי עבודה משותפים דומים שהוקמו על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל העלויות ב״קליקה מע'אר״ מופחתות באופן משמעותי לעומת מתחמים דומים בארץ העלות החודשית לעמדת עבודה פתוחה רק 300 ש״ח והעלות החודשית למשרד רק 1,200 ש״ח.

 

בנוסף הושק מתחם העבודה המשותף הראשון בחצור הגלילית "קליקה חצור הגלילית" הממוקם ברחוב המסגר 18 ומשתרע על שטח של 160 מ"ר, מכיל 20 עמדות עבודה, 5 משרדים סגורים, חדר ישיבות ומטבחון ויתן מענה למאות יזמים מחצור הגלילית והסביבה בעלויות חודשיות מסובסדות, עמדת עבודה פתוחה רק 500 ₪ ומשרד סגור רק 1,300 ₪.

 

מתחמי העבודה המשותפים מאפשרים ליזמים לעבוד במתחם עבודה משותף ומעוצב ממש ליד הבית לצד שירותי תוכן, חדרי ישיבות מצוידים במערכת תקשורת מתקדמת המאפשרת שיחות וידאו ויצירת קשר עם מתחמי עבודה משותפים נוספים, מנטורינג, הרצאות מקצועיות בנושא קידום עסקים, פיתוח כלכלי ועסקי, מיסוי לעסקים קטנים, שיווק באינטרנט ועוד. הקמת מתחמי העבודה המשותפים במרר ובחצור הגלילית נעשית כחלק ממהלך להקמת 45 מתחמי עבודה משותפים בנגב בגליל ובפריפריה החברתית בהיקף כולל של למעלה מ-90 מיליון ש"ח.* עד כה הוקמו על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מתחמי עבודה משותפים בחברה הערבית ברהט ובכפר קאסם* וצפויים להיפתח מתחמי עבודה נוספים בכפר קרע, בכפר כנא, בערערה ובדליית אל כרמל. בגליל הקים המשרד מתחמי עבודה משותפים בצומת וואסט שגולן, בצפת, במגדל תפן ובטירת כרמל ובתקופה הקרובה צפויים להיפתח מתחמי עבודה משותפים נוספים במשגב ובכרמיאל המצטרפים למתחמי העבודה המשותפים שהוקמו בנגב: בערבה תיכונה, בירוחם, ברמת הנגב ובחבל אילות ובפריפריה החברתית בלוד, בבית ים, ברמלה, באיתמר, במטה בנימין ובחריש.

 

ההשקות התקיימו במעמד מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריאל משעל, ראש מועצה מקומית חצור הגלילית שמעון סויסה, ראש מועצה מקומית מג'אר פריד גאנם.

 

אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "חיזוק התעסוקה והיזמות בפריפריה הוא יעד ואין כל סיבה שלתושבים לא יהיו אפשרויות תעסוקה מגוונות ליד הבית. מתחמי העבודה המשותפים ׳קליקה-מע'אר׳ וקליקה חצור הגלילית יחזקו את התעסוקה ואת היזמות בגליל ויחברו בין יזמים וקהילות טכנולוגיות בכל רחבי הארץ כך שיזם ממע'אר או מחצור הגלילית יוכל להיות מקושר עם יזמים במתחמים שהקים המשרד בנגב בגליל ובפריפריה החברתית, כך שכל הארץ תהיה קהילה עסקית אחת גדולה. עד כה הוקמו על ידי המשרד מתחמי עבודה משותפים בגליל בצומת וואסט שגולן, בצפת, במגדל תפן, בטירת כרמל ובתקופה הקרובה צפויים להיפתח מתחמי עבודה משותפים נוספים ברחבי הארץ".

 

ראש המועצה מג׳אר, פריד גאנם: "מע׳אר הוא ישוב גדול המונה כ-24,000 תושבים שמרכיבים את הפסיפס הישראלי. כיום הישוב מסווג באשכול 3 ועד לאחרונה היה אשכול 2, כאשר האבטלה עומדת על 11% אך בפועל היא יותר מ-25% מאחר שחלק נכבד בקרב הנשים לא רשומות בלשכות התעסוקה ואנחנו מאמינים ששילוב של מספר צעדים יכול להפחית את האבטלה בישוב. מתחם העבודה המשותף קליקה מע׳אר יתן שירותים ליזמים, לסטארטאפים, לאנשי עסקים ויחבר אותם לעולם הגדול, שזה הבסיס ליזמות ולפתיחת עסקים. מתחם העבודה יפתח הזדמנויות וימשוך אנשי עסקים לישוב וברגע שאנשים יפגשו אחד את השני באותו מועדון עסקי זה יאפשר יותר שיתופי פעולה ויקדם ויזניק את הכלכלה המקומית. במע׳אר יש הרבה מסחר בכל התחומים מתחם העבודה יאפשר ליזמים ליצור קשרים בכל רחבי הארץ, לקבל הדרכות והרצאות ולהרחיב את העסקים שלהם וזו אבן דרך אחת מתוך מספר תוכניות בתחום התיירות והתעשייה שיקדמו את הישוב״.