מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

מעודדים מצוינות במדע ובטכנולוגיה ומשיקים את "נגב CODE"

מעודדים מצוינות במדע ובטכנולוגיה ומשיקים את "נגב CODE"

​המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לעודד מצוינות בספורט בנגב: 
עם סיום שנת הפעילות השנייה, פרויקט נגב סל המקדם כדורסלנים צעירים שילש את היקף פעילותו לכ- 4,500 משתתפים 
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לעודד מצוינות בקרב בני נוער במסגרת פרויקט ״נגב-סל״, שהנו הפרויקט הראשון מסוגו המאפשר לשחקנים צעירים בנגב לקבל הכשרה מקצועית בתחום הכדורסל ומעניק לכדורסלנים הצעירים תנאים הכוללים מאמנים, ציוד והכשרה מקצועית. בשנה הראשונה השתתפו בו כ- 1,000 תלמידים ותוך שנה הפרויקט זינק לכ- 3,000 כדורסלנים צעירים. בתום השנה השנייה של הפעילות, עלה הביקוש של ישובי האזור להצטרף לפרויקט, ולכן הפרויקט התרחב גם לישובים תל שבע, רמת נגב, רהט, חורה, ערד, אילת וישובי עוטף עזה, כיום משתתפים בו כ-4,500 תלמידים מרחבי הנגב והפרויקט ממשיך לצבור תאוצה. כחלק מהישגי הפרויקט, נבחנו תלמידים לטרום קדטים של נבחרת ישראל בכדורסל לגילאי 14-15 ומדריכי התוכנית מחזקים בקרב המשתתפים את ערכי המצוינות עם ציפייה לראותם בהמשך הדרך בנבחרת ישראל המקצועית. את פרויקט נגב סל מובילים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב ואיגוד הכדורסל הישראלי. את הפרויקט מרכז שחקן העבר שמעון אמסלם, יליד שדרות. 
מעבר ללימוד כדורסל, פרויקט נגב סל מקנה למשתתפים הצעירים ערכים של מצוינות ומנהיגות ובמסגרתו כדורסלנים צעירים מהנגב מקבלים תנאים מקצועיים שיאפשרו להם להתקדם בתחום הכדורסל כמו שמקבלים ילדים במרכז הארץ. הפרויקט הינו חלק אינטגרלי מפעילות המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לצמצום פערים ועידוד מצוינות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי. 
בשבוע שעבר (ד'), התקיים בישוב מבועים אירוע שיא לציון הצלחת השנה השנייה של פרויקט ״נגב סל״ בהשתתפות כ- 1,500 תלמידי הפרויקט שהגיעו מכל רחבי הנגב ובהשתתפות שחקן העבר ומוביל התכנית שמעון אמסלם, יו"ר איגוד הכדורסל, רם הלוי, סמנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, רן בנימין ובהשתתפות כוכב הילדים וזוכה השרדות, טילטיל. התלמידים הנרגשים מהישובים באר שבע, מבועים, מרחבים, נתיבות, אופקים, לקיה, חורה ועוד, השתתפו במשחקי ראווה, נהנו מהפנינג ספורטיבי ענק וסיימו במסיבת בריכה.
שמעון אמסלם, שחקן העבר ומוביל תכנית "נגב סל" סיפר באירוע: "החלום של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב מגשים את עצמו כל פעם מחדש בתכנית הזו אנחנו מגשימים חלום שבו כל המגזרים והאזורים בנגב יתחברו יחד, ומה מחבר את כולם טוב יותר מהספורט, מהכדור, מהאימון המשותף, זה מה שגורם לכל תושבי הנגב להתחבר ולהגיע להישגים מרשימים, כך נמשיך לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה."
רם הלוי, יו"ר איגוד הכדורסל: "איגוד הכדורסל בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ראה לעצמו מטרה חשובה לקדם את תחום הכדורסל בדרום. מזה כשנה וחצי אנו מקדמים פרויקט ייחודי לכל ישובי הדרום- "נגב סל" והאירוע שאנו נמצאים בו היום זהו אירוע שיא חסר תקדים לסיכום השנה המוצלחת יחד עם טובי התלמידים של התכנית. זה פרויקט חברתי, חינוכי וספורטיבי מהשורה הראשונה ואנחנו מחכים להמשיך ולהתרחב לתלמידים נוספים ולהישגים חדשים גם בשנים הבאות