מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

מאירים את הגליל

מאירים את הגליל


"מאירים את הגליל" נערך לראשונה בארץ ביוזמת הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובמסגרתו אתרים מרכזיים בגליל ימותגו מחדש כיעדים תיירותיים ויוארו באופן מרהיב על מנת להעלות את המודעות לאתרים היסטוריים בגליל ולמשוך תיירות חוץ ופנים
אם תתקלו בחודש הקרוב באתרים מוארים בארץ כמו ברחבי העולם זה מפני שהגעתם לגליל! המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הגליל משיקים פרויקט חדש "מאירים את הגליל" שבמסגרתו יוארו אתרים משמעותיים בגליל בהקשר ההיסטורי והתרבותי. החל מהשבוע יהיה ניתן לראות את אמת המים (אקוודוקט) מוארת באמצעות מנורות לד חיצוניות ופנימיות ואלמנטים אומנותיים נוספים. אמת המים הסמוכה לקיבוץ לוחמי הגטאות הינה בת 42 קשתות ונפרסת לאורך 300 מטר לאורכו של כביש 4 בין עכו לנהריה. בהמשך הפרויקט יוארו חומות העיר העתיקה בעכו, מגדל המים במגדל העמק ואתרים נוספים בגליל. סלפי לילי עם האוודוקט? יוזמי הפרויקט ברשות לפיתוח הגליל סבורים כי הדבר יתרום לתיירות חוץ ולנראות הגליל גם במדיה הדיגיטאלית, כחלק מתפיסה תיירותית חדשה ישנה חשיבות לנראות של האתרים בעיני התיירים המקומיים ותיירים מחו"ל המיצג הראשון שהואר ממוקם בגליל המערבי באופן הממצב אותו כציון דרך המושך אליו מטיילים ובהמשך, ימותגו אתרים נוספים ברחבי הגליל".
השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי: ״מאירים את הגליל הוא פרויקט ייחודי שתכליתו העלאת המודעות בקרב התושבים המקומיים והציבור הרחב על ידי הארת אתרים משמעותיים בגליל, בעלי חשיבות היסטורית ותיירותית. בחול המועד פסח יהנו מהמראה המרהיב מאות אלפי ישראלים ותיירים שיטיילו ברחבי הגליל המרהיב ביופיו״.