מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

ממשיכים לחזק עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה

ממשיכים לחזק עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה

​​12 יזמיות ויזמים מקריית מלאכי בדרך לעצמאות כלכלית בעקבות קורס 'יזמות עסקית' שהתקיים במסגרת מיזם משותף לחיזוק עסקים קטנים בפריפריה של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועמותת 'יוזמות עתיד'.
במטרה לסייע ליזמים להקים עסק עצמאי או לחזק עסק קיים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועמותת "יוזמות עתיד" מחזקים מאות עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ובתוך כך מעניקים, ללא עלות, הכשרה עסקית למאות בעלי עסקים ויזמים העומדים בתנאי הסף. לאחרונה הסתיים קורס יזמות עסקית בעיר קריית מלאכי, שהנה אחת מתוך כעשרים רשויות המשתתפות במיזם.

מלבד הקניית כלים מעשיים ומקצועיים בניהול עסק עצמאי, ניהול פיננסי ושיווק דיגיטלי, קורס ההכשרה יצר חיבור בין אוכלוסיות שונות תוך למידה ועשייה עסקית. לאחר הקורס ממשיך ללוות את היזמים "מנטור" (מלווה עסקי) שמסייע במיתוג ראשוני ובניהול שגרת העסק ויסייעו להם בהקמה וחיזוק עסקיהם. בנוסף, ניתנת ליזמים אפשרות לקבל הלוואה בתנאים מועדפים ללא ערבים בסכום של עד 40 אלף ש"ח.

יזמים רבים מעידים על כך שהקורס העניק להם ביטחון, ידע לפיתוח העסק שלהם וסיפק להם כלים שבאמצעותם התחילו לפרוט את היעדים למעשים. בין מסיימי הקורס חנה כהן, אימא ל 8 ילדים מקריית מלאכי ה שתמיד חלמה לפתוח עסק משלה מתכננת לפתוח עסק של הוראה מתקנת, חוגים לילדים ושיעורים פרטיים  "הקורס נתן לי אומץ לצאת ולפרסם את העסק שלי. נתן לי האפשרות להעז. ללא הקורס לא הייתי מעיזה לעשות את הצעדים שאני עושה היום והייתי נשארת באותו המקום. הקורס בעיקר נתן לי כלים שיווקיים וחידד לי את ההבנה לאן אני מכוונת את העסק שלי ונתן לי את הכלים לדעת לאלו לקוחות אני פונה". 

אליה מצטרף בוגר קורס נוסף, שגיא נבט ,בן 20 המתפרנס ממלצרות בעודו בונה את העסק שלו, למד לבד צילום מקצועי באמצעות סרטוני יוטיוב באנגלית והצטרף, ללא תגמול, לצלמים מקצועיים בעבודתם. שגיא מספר: "כשהגעתי לקורס הייתי מאוד סקפטי בהתחלה וחשבתי שאני לא אלמד דבר חדש אך לאחר מספר שיעורים נוכחתי לדעת שאני לא יודע הכל. למדתי כיצד לדבר עם לקוחות ולהציג את העסק שלי כמו שצריך, איך לפרסם ולשווק אותו, ועוד הרבה כלים שצריך במאה ה-21 כדי להתפרסם ולהצליח בעסק שלך".       
       
אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "חיזוק עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית הוא יעד. מתחילת השנה חיזקנו למעלה מ-300 עסקים קטנים ובינוניים והמיזם צפוי לתמוך ב-800 עסקים חדשים, בתקציב של כ 4 מיליון ₪ בשנה. אנו מאמינים כי חיזוק העסקים הקטנים והבינוניים לצד עידוד יזמות, יאפשר למאות נשים וגברים בפריפריה לשפר את מצבם הכלכלי ויתרום לכלכלה המקומית והלאומית".

יעל עובדיה, מנכ"לית "יוזמות עתיד": "הקמתם של העסקים תוך ליווי והדרכה נכונה, מהווים הזדמנות תעסוקתית. עידוד היזמות בישראל יסייע לעוד אלפי אנשים להגיע לעצמאות כלכלית ולצמצום הפערים בחברה הישראלית". 
יש לכם עסק קטן שתרצו להצעיד קדימה? יש לך כישרון שאפשר להפוך לעסק מניב הכנסה? מעוניינים להצטרף לקורס הקרוב? הירשמו עכשיו באתר המיזם המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועמותת יוזמות עתיד: https://pituachyozmot.org.il/
קראו עוד על המיזם לחיזוק עסקים קטנים ובינוניים http://negev-galil.gov.il/project/Pages/business.aspx