מעבר לתוכן העמוד מעבר לצור קשר מעבר לתפריט תחתון

ממשיכים לחזק עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה


​15 יזמיות ויזמים סיימו קורס 'יזמות עסקית' בפקיעין ובדרכם לעצמאות כלכלית במסגרת מיזם משותף לחיזוק עסקים קטנים בפריפריה של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועמותת 'יוזמות עתיד'
במטרה לסייע ליזמים להקים עסק עצמאי או לחזק עסק קיים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועמותת "יוזמות עתיד" מחזקים מאות עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ובתוך כך מעניקים, ללא עלות, הכשרה עסקית למאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים ויזמים העומדים בתנאי הסף. לאחרונה הסתיים קורס יזמות עסקית במועצה המקומית פקיעין, שהנה אחת מתוך כעשרים רשויות המשתתפות במיזם. מלבד הקניית כלים מעשיים ומקצועיים בניהול עסק עצמאי, ניהול פיננסי ושיווק דיגיטלי, קורס ההכשרה יצר חיבור בין אוכלוסיות שונות תוך למידה ועשייה עסקית. לאחר הקורס ממשיך ללוות את היזמים "מנטור" (מלווה עסקי) שמסייע במיתוג ראשוני ובניהול שגרת העסק ויסייעו להם בהקמה וחיזוק עסקיהם. בנוסף, ניתנת ליזמים אפשרות לקבל הלוואה בתנאים מועדפים ללא ערבים בסכום של עד 40 אלף ש"ח.
יזמים רבים מעידים על כך שהקורס העניק להם ביטחון, ידע לפיתוח העסק שלהם וסיפק להם כלים מעשיים שבאמצעותם התחילו לפרוט את היעדים למעשים. בין מסיימי הקורס רמזיה פדול בעלת מכון רפלקסולוגיה מספרת " במקביל לתקופת הלימודים במקצוע הרפלקסולוגיה עברתי קורס יוזמות במסגרת מרכז עוצמה בכפר, הקורס עזר לי מאוד ונתן לי את המענה להקמת עסק משלי. תודה ענקית לכל מי שסייע ונתן לי את ההזדמנות". ואמאל מחמוד בעלת תיאטרון בובות מספרת "אני ושאר הבנות זכינו פעמיים, בקורס ובמנחות הקורס. בהתחלה הגעתי לקורס ללא בטחון לרעיון, התחלתי עם סיפורי ילדים ומי שעזרה לי להתגבש זו מנחת הקורס רימונה מנסור שלימדה אותי איך להתמקד ברעיון אחד ולשפר אותו. למדתי את התחום הפיננסי של העסק מה שפקח לי את העיניים על הפרוצדורות של חשבוניות ובנקים ואיך לתמחר. חוץ מהתחומים המקצועיים קיבלנו המון טיפים לחיים, ביטחון עצמי, איך לשווק, לפרסם, לדפוק על כל דלת ולרוץ בכל דבר שקשור לעסק".
              
אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "חיזוק עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית הוא יעד. מתחילת השנה חיזקנו למעלה מ-300 עסקים קטנים ובינוניים והמיזם צפוי לתמוך ב-800 עסקים חדשים, בתקציב של כ 4 מיליון ₪ בשנה. אנו מאמינים כי חיזוק העסקים הקטנים והבינוניים לצד עידוד יזמות, יאפשר למאות נשים וגברים בפריפריה לשפר את מצבם הכלכלי ויתרום לכלכלה המקומית והלאומית".
יעל עובדיה, מנכ"לית "יוזמות עתיד": "הקמתם של העסקים תוך ליווי והדרכה נכונה, מהווים הזדמנות תעסוקתית. עידוד היזמות בישראל יסייע לעוד אלפי אנשים להגיע לעצמאות כלכלית ולצמצום הפערים בחברה הישראלית".
יש לכם עסק קטן שתרצו להצעיד קדימה? יש לך כישרון שאפשר להפוך לעסק מניב הכנסה? מעוניינים להצטרף לקורס הקרוב? הירשמו עכשיו באתר המיזם המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועמותת יוזמות עתיד: https://pituachyozmot.org.il/​

קראו עוד על המיזם לחיזוק עסקים קטנים ובינוניים http://negev-galil.gov.il/project/Pages/business.aspx​